Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Strzelał z wiatrówki w kierunku przedszkola – został zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 24.03.2022

Policjanci z komendy powiatowej w Strzelinie zatrzymali 25 – latka, który pod koniec lutego br., przy użyciu wiatrówki strzelał w kierunku Punktu Przedszkolnego w gm. Przeworno. Na szczęście do zdarzenia doszło w nocy, kiedy przedszkole było zamknięte. Teraz sprawca za swój czyn odpowie przed sądem.

Pod koniec lutego br., oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie został poinformowany o ujawnieniu uszkodzeniu okien w Punkcie Przedszkolnym w gm. Przeworno. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze, którzy w toku wykonywanych czynności ustalili, że do opisanego w zgłoszeniu czynu doszło w wyniku użycia broni pneumatycznej potocznie zwanej wiatrówką. Pracownik placówki oszacował poniesione straty na kwotę blisko 1000 zł.

Skrupulatnie zebrany materiał dowodowy pozwolił wytypować sprawcę, który w miniony wtorek został zatrzymany i doprowadzony na teren strzelińskiej komendy. Chwilę wcześniej sprawca wskazał miejsce, gdzie bezpośrednio po dokonaniu uszkodzeń, ukrył broń pneumatyczną.

25-letni mieszkaniec powiatu strzelińskiego przyznał się do strzelania w kierunku przedszkola i uszkodzenia w nim szyb okiennych, nie potrafił jednak racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania.  Na szczęście w tym wszystkim, że do zdarzenia doszło w porze nocnej, kiedy placówka jest zamknięta.

Sprawca odpowie teraz za popełnione przestępstwo przed sądem, a grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony