Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Cios wymierzony w narkobiznes

Data publikacji 24.03.2022

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wraz z funkcjonariuszami Pomorskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Gdyni w miniony poniedziałek wymierzyli niezwykle celny i zarazem bolesny cios w przestępczy proceder. Zabezpieczyli ponad 206 kilogramów marihuany, blisko 18 kilogramów haszyszu o łącznej, czarnorynkowej wartości ponad 13 mln złotych. Substancje zostały ukryte w specjalnie przygotowanej do tego celu metalowej konstrukcji i przywiezione do naszego kraju z Hiszpanii. W sprawie został zatrzymany 42–letni mieszkaniec województwa pomorskiego, który usłyszał zarzut wewnątrzwspólnotowego przywozu zakazanych substancji.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach oraz pomorskiej KAS ustalili, że w najbliższym czasie na teren województwa świętokrzyskiego może trafić duża ilość narkotyków. Skrupulatna i drobiazgowa praca funkcjonariuszy pozwoliła ustalić szczegóły, dzięki którym w miniony poniedziałek w Gdyni podjęli działania wobec 42 –latka, kierującego samochodem ciężarowym. Podczas czynności okazało się, że wewnątrz naczepy znajduje się kilkutonowa metalowa konstrukcja, która została przywieziona z terenu Hiszpanii. Mundurowi przypuszczali, że w środku mogą być ukryte narkotyki. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej potwierdzili, że wewnątrz konstrukcji znajdują się podejrzane pakunki. Dokonali odwiertu, a następnie przy pomocy odpowiedniego sprzętu pobrali próbkę z jednej z paczek. Ta z kolei została poddana badaniu narkotykowym testerem. Po chwili wyszło na jaw, że w środku ukryta jest najprawdopodobniej marihuana. Wówczas do działań wkroczyli funkcjonariusze z Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni, którzy rozcięli poszycie metalowej konstrukcji. Szybko okazało się, że 42 –letni mieszkaniec województwa pomorskiego przewoził ponad 206 kilogramów marihuany i blisko 18 kilogramów haszyszu.

Wszystkie zabezpieczone specyfiki trafiły do kryminalistycznego laboratorium, a zatrzymanemu mężczyźnie funkcjonariusze zapewnili nocleg w kieleckim, policyjnym areszcie. Ostatecznie 42 –latek w Prokuraturze Okręgowej w Kielcach usłyszał zarzut wewnątrzwspólnotowego przywozu znacznej ilości środków odurzających, za co grozi mu minimum 3 letni pobyt w zakładzie karnym. Wczoraj Sąd Rejonowy w Kielcach zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mieszkańca województwa pomorskiego na okres 3 miesięcy.

Opr. DJ

Źródło: KWP w Kielcach / KAS

  • prowadzone działania
  • prowadzone działania
  • prowadzone działania
  • prowadzone działania
  • prowadzone działania
  • zabezpieczone substancje
  • zabezpieczone substancje
  • zabezpieczone substancje

Film Narkotyki.mp4

Pobierz plik Narkotyki.mp4 (format mp4 - rozmiar 8.59 MB)

Powrót na górę strony