Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 25.03.2022

Policjant z komisariatu w Fordonie, na co dzień pełniący służbę w bydgoskiej „drogówce”, w czasie wolnym od służby zatrzymał kierowcę jadącego nie tylko po alkoholu, ale również narkotykach. Do tego mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i był poszukiwany przez sąd w Ostródzie do odbycia kary pozbawienia wolności.

Bydgoski policjant będąc w Toruniu, w czasie wolnym od służby, jechał motocyklem ulicą Polną, gdy na wysokości ulicy Szosa Chełmińska zauważył seata leona, który poruszał się całą szerokością jezdni stwarzając niebezpieczeństwo w ruchu drogowym. Widoczne uszkodzenia pojazdu (pęknięty przedni zderzak, uszkodzona maska) oraz zachowanie kierowcy na drodze wskazywały, że pojazd mógł uczestniczyć w zdarzeniu drogowym lub kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu czy środków odurzających.

Policjant postanowił zweryfikować swoje podejrzenia jadąc za seatem. Kilkaset metrów dalej zajechał mu drogę, a kierowca auta zatrzymał się. Wówczas policjant podszedł do pojazdu i po otwarciu drzwi od strony kierowcy wyczuł silną woń alkoholu. Natychmiast przedstawił się, że jest funkcjonariuszem i poprosił o wyłączenie silnika. Wówczas mężczyzna stał się agresywny, nie wykonywał poleceń, a następnie zaczął uciekać pieszo w kierunku ulicy Harcerskiej. Funkcjonariusz ruszył za nim w pościg pieszy i go zatrzymał. O fakcie tym został powiadomiony dyżurny toruńskiej komendy, który na miejsce skierował patrol ruchu drogowego.

Przeprowadzone przez toruńskich policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało u zatrzymanego 1,3 promila alkoholu w organizmie. Na tym jednak nie koniec. Badanie narkotesterem wykazało, że 37-latek kierował samochodem również pod wpływem amfetaminy, a w kieszeni jego spodni ujawniono woreczek foliowy z zawartością białego proszku , którym okazał się ten sam narkotyk.

W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że zatrzymany jest poszukiwany przez sąd w Ostródzie do odbycia kary pozbawienia wolności i ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Mężczyzna odpowie zatem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i pod wpływem środka odurzającego, prowadzenie pojazdu mimo sądowego zakazu ich prowadzenia, a także posiadanie narkotyków.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony