Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomoc kamiennogórskich policjantów dla uchodźców z Ukrainy

Data publikacji 25.03.2022

Sytuacja kryzysowa związana z wojną na Ukrainie jest sprawdzianem dla każdego z nas. Policjanci i pracownicy cywilni z komendy w Kamiennej Górze, a także sąsiedzi i przyjaciele od początku marca włączyli się w akcję pomocy dla ukraińskich uchodźców.

We współpracy z #Społecznaszwalnia oraz Wójtem Gminy Kamienna Góra Patrykiem Strausem na terenie Komendy powiatowej Policji w Kamiennej Górze zorganizowano zbiórkę rzeczową artykułów medycznych, zabawek dla dzieci i innych potrzebnych materiałów. W czasie wolnym od służby policyjne małżeństwo z tamtejszej komendy koordynowało akcje odbywającą się w budynku. Przyjmowali darowizny, segregowali przyniesione rzeczy i przygotowywali je do przewiezienia.

Powiat kamiennogórski posiada kilka punktów, w których uchodźcy mogą skorzystać z zebranej dla nich pomocy. Policyjny transport 22 marca trafił do Centrum Biblioteczno – Kulturowego w Krzeszowie.

Dodatkowo wśród policjantów i pracowników cywilnych kamiennogórskiej komendy zebrano pieniądze w kwocie 2200 zł, które trafiły na specjalnie dedykowane konto Gminy Kamienna Góra. Pieniądze z darowizn zostaną wykorzystane na zapewnienie najpilniejszych potrzeb uchodźców znajdujących się na terenie gminy.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Kamiennej Górze
sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka
tel. 600 228 846

 

  • Kobieta pakuje zebrane zabawki i artykuły medyczne w kartony.
  • Karton w którym znajdują się artykuły medyczne zebrane dla osób potrzebujących z Ukrainy
  • Policjant wkłada łóżeczko dziecięce do samochodu
  • Samochód w którym znajdują się kartony z zabawkami dla dzieci z Ukrainy
  • Samochód, w którym znajduje się łóżeczko dziecięce i zabawki dla dzieci z Ukrainy
  • Policjant trzyma pluszowego misia, który przeznaczony jest dla dzieci z Ukariny

Opis filmu: Film przedstawia pomoc, jaką zorganizowali policjanci dla osób potrzebujących z Ukrainy. Funkcjonariusze pakują zabawki, art.medyczne i inne potrzebne rzeczy przyniesione przez darczyńców.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 25.81 MB)

Pliki do pobrania

  • 14.31 KB
    transkrypcja do filmu Kamienna Góra
Powrót na górę strony