Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakowali kuriera i ukradli jego auto wraz z przesyłkami. Sprawcy zostali namierzeni przez wrocławskich kryminalnych

Data publikacji 25.03.2022

Intensywna praca kryminalnych z wrocławskiej komendy miejskiej, jaką włożyli w ustalenie i namierzenie osób odpowiedzialnych za dokonanie rozboju na mężczyźnie pracującym w firmie kurierskiej, zaowocowała finalnie zatrzymaniem sprawców tego przestępstwa. W trakcie działań policjanci współpracowali z funkcjonariuszami zajmującymi się zwalczaniem cyberprzestępczości z dolnośląskiej komendy wojewódzkiej oraz mundurowymi z Trzebnicy. Odzyskano wszystkie skradzione paczki, a czwórka zatrzymanych decyzją sądu została już tymczasowo aresztowana. Sprawcy usłyszeli również zarzuty, grozić im może kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Cztery osoby, zatrzymane przez wrocławskich policjantów, odpowiedzą za dokonanie rozboju na 21-letnim mężczyźnie, pracowniku firmy kurierskiej. Kiedy wydawał on przesyłki w jednej z podwrocławskich miejscowości, został zaatakowany przez sprawców gazem pieprzowym. Następnie napastnicy ukradli jego służbowego dostawczego peugeota i znajdujące się w nim około 60 paczek.

Kryminalni z wrocławskiej komendy miejskiej wraz z funkcjonariuszami z Trzebnicy natychmiast podjęli skuteczne działania. Doprowadziły one do ujawnienia w bardzo krótkim czasie znajdującego się na terenie powiatu trzebnickiego skradzionego peugeota oraz jednego ze sprawców rozboju. 27-latek został natychmiast zatrzymany, a dodatkowo podczas czynności mundurowi ujawnili przy nim ponad 100 porcji handlowych marihuany. Zabezpieczono także paczki, które były porzucone w pobliskim lesie.

W bardzo krótkim czasie, na podstawie dalszych czynności operacyjnych, ustalono miejsce przebywania i finalnie zatrzymano kolejnego ze sprawców - 23-letniego wrocławianina. Był on osobą poszukiwaną w celu odbycia sześciomiesięcznej kary pozbawienia wolności. Kryminalni ujawnili przy nim kluczyki od osobowej skody, którą poruszali się sprawcy rozboju. W zaparkowanym pojeździe złodzieje ukryli kolejną część przesyłek kurierskich.

Policjanci wrocławskiej komendy miejskiej przy wsparciu funkcjonariuszy zajmujących się zwalczaniem cyberprzestępczości z dolnośląskiej komendy wojewódzkiej nieprzerwanie prowadzili niezbędne działania, które pozwoliły na namierzenie trzeciego sprawcy. 34-letni mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych w jednym z hoteli na terenie Lubina.

Ostatnia z osób odpowiedzialnych za rozbój na kurierze - 32-latek, został odnaleziony na terenie wrocławskiego Psiego Pola.

Na szczęście zaatakowanemu przez agresorów 21-latkowi nic poważnego się nie stało. Skradzione przedmioty zostały odzyskane przez policjantów. Wśród nich jest m.in. laptop, który funkcjonariusze zabezpieczyli w jednym z lombardów.

Cała czwórka usłyszała już zarzuty popełnienia przestępstwa z art. 280 § 1 Kodeksu karnego, czyli dokonania rozboju. Decyzją sądu wszyscy czterej mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozić im może kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

  • bus stojący na poboczu oraz inne samochody
  • samochód
  • zabezpieczone przez policjantów przedmioty z kradzieży busa firmy kurierskiej
  • bus widziany od tyłu
  • zabezpieczone narkotyki
  • paczki
Powrót na górę strony