Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w drodze do służby zatrzymał na gorącym uczynku sklepowego złodzieja

Data publikacji 25.03.2022

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 41-letniemu mężczyźnie, który został zatrzymany na gorącym uczynku podczas kradzieży w jednym ze sklepów na terenie Dworca PKP Wrocław Główny. Całe zdarzenie zauważył policjant z Komisariatu Kolejowego w drodze do służby. Funkcjonariusz natychmiast podjął interwencję zatrzymując złodzieja. Asystował mu inny policjant tego komisariatu, który widząc całą sytuację natychmiast pospieszył z pomocą.

Kilka dni temu funkcjonariusz Referatu Patrolowo-Interwencyjnego z Komisariatu Kolejowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu będąc w drodze do miejsca pełnienia służby i robiąc zakupy w jednym ze sklepów spożywczych na terenie Dworca PKP Wrocław Główny, zauważył mężczyznę, który nie płacąc za towar próbował opuścić teren sklepu.

Pracownik ochrony wzywał mężczyznę do zatrzymania, jednak bezskutecznie. Policjant natychmiast bez chwili wahania podjął czynności służbowe i zatrzymał złodzieja. Pomógł mu inny funkcjonariusz tego samego komisariatu, który w tym czasie również robił zakupy i zauważył całe zdarzenie.

Zatrzymanym okazał się 41-letni mieszkaniec Wrocławia. Jego łupem padły maszynki do golenia o wartości ponad 700 zł. Dzięki wzorowej postawie i błyskawicznej reakcji funkcjonariusza, skradzione mienie w całości wróciło na sklepowe półki.

41-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Przypomnijmy, że za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony