Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali 3 osoby kradnące dary dla uchodźców

Data publikacji 29.03.2022

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu, pełniący służbę na wschodniej granicy, zatrzymali 3 osoby podejrzane o kradzież darów dla uchodźców. Dwóch mężczyzn i kobieta podawali się za wolontariuszy chcących pomóc w przewiezieniu pomocy materialnej, jednak część rzeczy próbowali ukraść. Straty oszacowano na kwotę 15 tys. złotych. Dary wróciły już do pokrzywdzonego i zostały przekazane potrzebującym.

W niedzielę, 27 marca 2022 r., do policjantów z Opola, pełniących służbę na wschodniej granicy, zgłosił się obywatel Niemiec, który oświadczył, że został okradziony. Mężczyzna dzień wcześniej przy przepakowywaniu darów skorzystał z pomocy osób podających się za wolontariuszy. Na miejscu, gdzie miał przekazać pomoc materialną okazało się, że brakuje części darów.

Opolscy policjanci wspólnie z lokalnymi funkcjonariuszami na podstawie pracy operacyjnej ustalili osoby, które mogły odpowiadać za tę kradzież oraz pojazdy, do których mieli schować skradzione dary. Dwóch mężczyzn w wieku 36 i 39-lat oraz 30-letnia kobieta zostali zatrzymani. Policjanci znaleźli przy nich skradzione dary, między innymi żywność, latarki, hełmy taktyczne, sprzęt elektroniczny, buty taktyczne oraz odzież termiczną.

Darczyńca straty oszacował na 15 tys. złotych. Skradzione dary wróciły do pokrzywdzonego, a następnie zostały przekazane osobom potrzebującym. Natomiast zatrzymane osoby usłyszały zarzut kradzieży. Grozi im do 5 lat więzienia.

(KWP w Opolu / sc)

  • policjant pochyla się nad odzyskanymi darami z kradzieży dla uchodźców
  • policjant pochyla się nad odzyskanymi darami z kradzieży dla uchodźców
  • funkcjonariusze na stoją na schodach z zatrzymanym mężczyzną w kajdankach
  • policjant w radiowozie z zatrzymanym mężczyzną w kajdankach
  • odzyskane dary z kradzieży, obok przyczepka z darami, w tle radiowóz
  • policjant pochyla się nad odzyskanymi darami z kradzieży dla uchodźców
Powrót na górę strony