Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant poza służbą zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 29.03.2022

Policjant z KWP w Lublinie w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Mundurowy w miejscowości Głusk zauważył pojazd marki Volkswagen, którego styl jazdy wskazywał, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Kierowcą okazał się 39-latek z Lublina.

Wczoraj, 28.03.2022 r., w miejscowości Głusk uwagę policjanta z Wydziału Sztab Policji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, który był w czasie wolnym od służby, przykuł kierowca volkswagena. Styl jego jazdy wskazywał, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. W pewnym momencie kierujący tym pojazdem wjechał w znak rozdzielający jezdnie. Policjant wykorzystując tę sytuację podbiegł do pojazdu, a kiedy okazało się, że kierowca jest pod wpływem alkoholu, uniemożliwił mu dalszą jazdę. O całym zdarzeniu poinformowany został dyżurny, który na miejsce przysłał patrol Policji.

Kierującym okazał się 39-letni mieszkaniec Lublina. Została od niego pobrana krew do badań na zawartość alkoholu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy a pojazd został odholowany na parking strzeżony.

Teraz za jazdę na podwójnym gazie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony