Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomagamy policjantom z Ukrainy

Data publikacji 30.03.2022

Dzięki zbiórce pieniędzy zorganizowanej przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Opolu, w którą włączyli się opolscy policjanci zebraliśmy ponad 10 000 złotych. Przedsięwzięcie to jest symbolem solidarności z ludźmi walczącymi o niepodległość swojego kraju, to także solidarność służb mundurowych. Pieniądze zostały już przekazane na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla mundurowych ze wschodniej granicy.

Nawiązany kontakt z Koleżankami i Kolegami z Ukrainy pozwala na bieżąco weryfikować potrzeby i braki, z jakimi się obecnie borykają. Funkcjonariusze ukraińskiej Policji walczą „ramię w ramię” z żołnierzami o niepodległość swojej ojczyzny, dlatego czujemy obowiązek pomocy i wsparcia naszych kolegów. To także solidarność służb mundurowych.

Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Opolu wspólnie z opolską Policją podjął decyzje o finansowym wsparciu zakupów, jakie na potrzeby funkcjonariuszy ukraińskiej Policji prowadzi Zarząd Główny NSZZ Policjantów. Przez 2 tygodnie policjanci z Opolszczyzny zebrali 10 215 złotych.

Zebrane środki finansowe zostały przekazane przez Zarząd Wojewódzki na konto bankowe Zarządu Głównego NSZZ Policjantów, który dokona stosownych i niezbędnych zakupów. Pozyskane w ten sposób środki ochrony osobistej, łączności, leki, żywność (zależnie od zgłaszanych potrzeb), zostaną przewiezione na granicę i przekazane stronie ukraińskiej.

To nie jedyna taka inicjatywa.

Opolscy policjanci między innymi odwiedzają ukraińskie rodziny policyjne:

Odwiedzili ukraińską rodzinę policyjną ►

przyjmują pod swój dach uchodźców:

Dwie rodziny z Ukrainy znalazły schronienie u policjanta ►

informują uchodźców o ich prawach:

Informujemy uchodźców o ich prawach ►

uczestniczą w festynach dla osób doświadczonych wojną:

Policjanci na "Polsko-ukraińskim spotkaniu z dobrem" ►

spotykają się z wolontariuszami pomagającymi uchodźcom:

Dzielnicowe spotykają się z wolontariuszami pomagającymi uchodźcom ►

odwiedzają dzieci z Ukrainy:

Policjanci z wizytą u dzieci z Ukrainy ►

wspomagają policjantów rzeczowo:

Policjanci z IPA na pomoc Ukraińcom ►
 

(KWP w Opolu / kp)

Plakat promujący pomoc ukraińskim policjantom, na którym znajduję się m.in. flaga Polski oraz Ukrainy, logo NSZZP i napis opolskie włącza siędo akcji pomoc ukraińskim policjantom

Powrót na górę strony