Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotykamy się z uchodźcami zza wschodniej granicy

Data publikacji 30.03.2022

Policjanci z Wydziału Prewencji spotykają się z uchodźcami z Ukrainy przebywającymi na terenie powiatu opolskiego. Funkcjonariusze opowiadają o najważniejszych kwestiach związanych z bezpiecznym pobytem na terenie Polski. Takie spotkania są też okazją do tego, aby obywatele Ukrainy zobaczyli jak wygląda umundurowany policjant i jego służbowa legitymacja.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Opolu spotykają się z uchodźcami, którzy znaleźli schronienie na terenie powiatu. Podczas wizyt uczestnikom przekazują najważniejsze informacje na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa na terenie Polski.

Mundurowi przestrzegają przed nieuczciwymi ofertami oraz przed zagrożeniami wynikającymi z handlu ludźmi. Policjanci przypominają także o oszustach, którzy mogą wykorzystać ich trudną sytuację i próbować wyłudzić pieniądze – na przykład przy znalezieniu pracy, mieszkania czy transportu.

Podkreślają także, że służbom odpowiedzialnym za porządek i bezpieczeństwo zależy na tym, żeby ukraińscy uciekający przed wojną czuli się w naszym kraju bezpiecznie. Przekazują w jaki sposób można powiadomić służby jeżeli potrzebna jest interwencja i pomoc. Każdy otrzymał materiały promocyjne z ważnymi numerami alarmowymi, jak również dane kontaktowe do Centrum Integracji Cudzoziemców, którego zadaniem jest wspieranie osób przybywających z ogarniętej wojną Ukrainy.

(KWP w Opolu / mw)

  • policjantka stoi przodem do słuchaczy a obok niej kobieta w cywilnym ubraniu
  • policjantka i kobieta stoją przodem do siedzących za stołami kobiet i dzieci
  • umundurowana policjantka trzyma w dłoni kluczyki do samochodu, policyjną legitymacje i dowód osobisty, za nią widać siedzącą na krześle kobietę
  • leżący stosik ulotek w języku ukraińskim
  • policjantka i kobieta stoją przodem do siedzących za stołami kobiet i dzieci
  • policjant i kobieta trzymając a w ręce mikrofon stoją przodem do siedzących osób. Z tyłu widać ekran i wyświetlone na nim wyrazy w języku ukraińskim
Powrót na górę strony