Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pędził przez miasto ponad 100 km/h, ale na sumieniu miał o wiele więcej…

Data publikacji 30.03.2022

Legniccy policjanci z grupy SPEED zatrzymali do kontroli kierującego, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 59 km/h. Jednak w trakcie kontroli okazało się, że zbyt szybka jazda to tylko jedno z przewinień, jakie mężczyzna ma na swoim koncie, i to nie najpoważniejsze. Szybko wyszło bowiem na jaw, że 42-latek nie ma uprawnień do kierowania, ma za to w organizmie środki odurzające, pod których wpływem zdecydował się wsiąść za kierownicę auta dostawczego. Za tak skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci legnickiej drogówki wchodzący w skład dolnośląskiej grupy SPEED w trakcie działań ukierunkowanych na zwalczanie agresywnych zachowań na drodze zatrzymali 42-letniego kierującego.

Mężczyzna nie zważając na oznakowanie i fakt, że w rejonie przejść dla pieszych bądź skrzyżowania, powinien zachować szczególną ostrożność, pędził przez miasto z prędkością 109 km/h. Należy podkreślić, że miało to miejsce w terenie zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50km/h.

Funkcjonariusze podczas rozmowy z zatrzymany do kontroli drogowej kierującym zwrócili uwagę na jego nieracjonalne zachowanie. Z uwagi na uzasadnione podejrzenie, że może się on znajdować pod wpływem środków odurzających, 42-latka przebadano narkotestem. Wynik okazał się pozytywny, wskazując na zawartość w jego organizmie amfetaminy, potwierdzając tym samym przypuszczenia mundurowych.

Jednak nie był to koniec problemów zatrzymanego mężczyzny. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych, okazało się bowiem, że prawo jazdy ma on obecnie zatrzymane przez sąd. Pojazd, którym się poruszał, został odholowany na koszt właściciela na parking strzeżony, a mężczyzna za przekroczenie prędkości został ukarany mandatem karnym w wysokości 1,5 tysiąca złotych.

Mieszkaniec powiatu legnickiego za swoje skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie odpowie teraz przed sądem. Za kierowaniem pojazdem pod wpływem środków odurzających grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Legnicy 
asp. Krzysztof Oleniacz
tel. 504 798 649
 

Film Film

Opis filmu: Film

Pobierz plik Film (format mp4 - rozmiar 7.98 MB)

Pliki do pobrania

  • 207.02 KB
    Deskrypcja do filmu
Powrót na górę strony