Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Strzyżowscy policjanci i IPA region Strzyżów dla dzieci z Ukrainy

Data publikacji 01.04.2022

Policjanci z całego Podkarpacia pomagają, angażują się w zbiórki i dbają o bezpieczeństwo uchodźców z Ukrainy. Inni starają się wspierać i dodawać otuchy osobom, które znalazły schronienie na terenie Polski. Policjanci ze strzyżowskiej komendy oraz Stowarzyszenie IPA Region Strzyżów zorganizowali spotkanie dla dzieci i ich mam, przebywających na terenie naszego powiatu. Dzieci mogły zobaczyć budynek komendy, policyjne wyposażenie, a także porozmawiać o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze.

Policjanci włączają się we wszelkie akcje pomocowe dla uciekających przed wojną obywateli Ukrainy. Niezbędna jest podstawowa pomoc, by rodziny zza naszej wschodniej granicy, które znalazły się w dramatycznym położeniu, mogły przetrwać ten trudny okres. Ważne jest również bezpieczeństwo osób, które poszukując schronienia na terenie naszego kraju, znalazły się w zupełnie nowej rzeczywistości. Rodziny uchodźców otrzymują niezbędne wsparcie, między innymi ze strony służb mundurowych.

W środę, policjanci ze strzyżowskiej komendy oraz policjanci ze Stowarzyszenia IPA Region Strzyżów zorganizowali dla dzieci z Ukrainy i ich mam spotkanie, na którym uczestnicy mogli zapoznać się z pracą funkcjonariuszy oraz zobaczyć policyjne wyposażenie.

Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie obywateli Ukrainy na terenie Polski. Funkcjonariusze przekazali uczestnikom spotkania ulotki w języku ukraińskim, które dotyczyły bezpieczeństwa podczas pobytu na terenie Polski. Rozdali także wszystkim obecnym odblaski, które sprawią, że poruszając się po drogach będą widoczni, a przez to bardziej bezpieczni.

Powrót na górę strony