Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczeciński policjant szkolił ukraińskie dzieci z udzielania pierwszej pomocy

Data publikacji 01.04.2022

Na co dzień kom. dr n. o zdr. Michał Kurdziel pełni służbę w Sekcji Doskonalenia Zawodowego Wydziału Kadr KWP w Szczecinie. Oprócz zawodowych szkoleń policjantów dzieli się swoją pasją, medyczną wiedzą i umiejętnościami kwalifikowanego ratownika również z innymi.

Poza służbą angażuje się w liczne przedsięwzięcia propagując udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. W trakcie zajęć dzieli się z uczestnikami swoją wiedzą i umiejętnościami kwalifikowanego ratownika medycznego.

Jako członek IPA Szczecin kom. dr n. o zdr. Michał Kurdziel zaangażował się w propagowanie zajęć dotyczących udzielania pierwszej pomocy dla dzieci ukraińskich przebywających w Szczecinie. Razem  z panią Anastazją Ficak z grupy Medycy dla Ukrainy - Szczecin przeprowadził  dla nich zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Podczas szkolenia przekazano dzieciom informację dotyczącą numeru 112 i w jakich sytuacjach należy dzwonić po pomoc służb. W trakcie zajęć był też czas na część praktyczną, podczas której dzieci ćwiczyły udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej osobie nieprzytomnej, która ma zachowane funkcje życiowe.

Każde dziecko biorące udział w szkoleniu otrzymało dyplom ,,małego ratownika”, elementy odblaskowe i słodycze. 

Zajęcia przebiegały w sympatycznej i wesołej atmosferze. Uczestniczące w nich dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem i chętnie wykonywały powierzone im zadania.

Region IPA Szczecin planuje kolejne szkolenia dla osób dorosłych i dzieci z Ukrainy w zakresie umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

(KWP w Szczecinie / mw)

  • dziecko i kobieta klęczą przy leżącej dziewczynce
  • obok leżących na podłodze dzieci przykrytych kocem termicznym klęczy mężczyzna - policjant, inne dzieci klęczą wokół lub stoją
  • mężczyzna leży na podłodze obok dziecka zawiniętego w koc termiczny, z tyłu widać nogi trzech osób
  • grupka pozuje do zdjęcia: kobieta z zabandażowanym przedramieniem, obok mężczyzna trzymający misia, chłopiec trzymający dyplom, a przed nimi dziewczynka i dwóch chłopców z dyplomami
  • kobieta i mężczyzna klęczą pozując do zdjęcia, obok nich i za nimi stoją dzieci z dyplomami
Powrót na górę strony