Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podszył się pod pracownika innej firmy i naraził ją na straty w wysokości ponad 350 tysięcy złotych

Data publikacji 04.04.2022

Zebrany przez jeleniogórskich policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie przez prokuratora 68-letniemu mężczyźnie 4 zarzutów. Jest on podejrzany o naruszenie zakazu sądowego, fałszowanie faktur na szkodę firmy, którą naraził na straty w wysokości ponad 350 tysięcy złotych, wykorzystanie danych osobowych innej osoby oraz narażenie na straty Skarb Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku od osób fizycznych w wysokości blisko 80 tysięcy złotych. Teraz zatrzymany za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie przez prokuratora z Jeleniej Góry 68-letniemu mieszkańcowi powiatu karkonoskiego 4 zarzutów.

Jak ustalili funkcjonariusze, 68-letni mężczyzna, mając zakaz prowadzenia działalności gospodarczej podszył się pod jedną z poznańskich firm i w jej imieniu wystawiał faktury za prace remontowe zlecone przez jeden z jeleniogórskich podmiotów. Nielegalny proceder trwał 8 miesięcy. W wyniku swojej działalności pokrzywdzoną firmę naraził na straty w wysokości ponad 350 tysięcy złotych, a Skarb Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku od osób fizycznych na straty w wysokości blisko 80 tysięcy złotych.

Teraz za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 15 lat pozbawienia wolności. W tej sprawie śledczy Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze prowadzą dalsze czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony