Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym od służby udzielił fachowej pomocy przedmedycznej rannej kobiecie

Data publikacji 04.04.2022

W godzinach popołudniowych funkcjonariusz z Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej przechodząc w sąsiedztwie jednej z ulic we Wrocławiu, zauważył starszą kobietę, która na jego oczach straciła równowagę i się wywróciła. Jego reakcja była natychmiastowa. Sprawdził funkcje życiowe oraz obrażenia ciała poszkodowanej kobiety zaopatrując powstałą na głowie ranę. Osobiście wezwał na miejsce służby ratunkowe. Był przy poszkodowanej do czasu przyjazdu ratowników medycznych, nadzorując stan zdrowia 73-latki.

Posterunkowy Jakub Szczepański w czasie wolnym od służby był świadkiem niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia, do którego doszło przed jedną z klatek prowadzących do budynku wielorodzinnego na jednej z ulic Wrocławia. Na jego oczach starsza kobieta, tracąc równowagę, wywróciła się i uderzyła głową o posadzkę.

Funkcjonariusz natychmiast przystąpił do działania. Podbiegł do leżącej seniorki i sprawdził jej funkcje życiowe. Jednocześnie zaopatrzył rozcięcie skóry głowy, tamując krwawienie. 73-letnia wrocławianka uskarżała się m.in. na bóle w lewym barku oraz ręce.

Był przy poszkodowanej kobiecie do czasu, aż na miejscu zjawili się wezwani przez niego ratownicy medyczni, którym przekazał informacje o jej stanie zdrowia.

Nasz kolega zachował się w taki sposób, jak powinien się zachować każdy w sytuacji, gdy zagrożone jest zdrowie lub życie ludzkie. Nie przeszedł obojętnie obok osoby wymagającej natychmiastowej pomocy.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony