Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wystarczyła chwila nieuwagi opiekuna, by 5-latka oddaliła się i wyszła na ulicę - policjanci apelują o ostrożność

Data publikacji 06.04.2022

Dzięki właściwej reakcji przechodniów i zwróceniu uwagi na płaczącego malucha, a także trafnym ustaleniom służby dyżurnej średzkiej komendy, prawdopodobnie nie doszło do tragedii. 5-letnia dziewczynka cała i zdrowa, chociaż przestraszona, trafiła w objęcia mamy. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że wystarczy chwila nieuwagi rodzica, aby stracić dziecko z pola widzenia.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie o zapłakanej dziewczynce, która szuka mamy. Przestraszonym maluchem zainteresowała się jedna z mieszkanek powiatu, która wracała z pracy. Kobieta do czasu przyjazdu patrolu zaopiekowała się dzieckiem.

Niewiele brakowało, aby cała sytuacja zakończyła się tragicznie, bowiem dziewczynka, będąc bez opieki, w pewnym momencie niemal wbiegła na drogę wprost przed nadjeżdżający samochód, co zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Powiadomiony o całej sytuacji dyżurny szybko ustalił, gdzie może przebywać matka dziewczynki. Skierował na miejsce patrol. Tam policjanci od razu zauważyli kobietę, która była wyraźnie zdenerwowana i szukała dziecka. Kiedy pokazali jej zdjęcie dziewczynki, było już pewne, że zapłakana 5-latka to córka 30-letniej mieszkanki powiatu średzkiego.

Gdy tylko dziewczynka zobaczyła mamę, od razu do niej podbiegła i wpadła w jej ramiona.

Chociaż wszystko skończyło się szczęśliwie, to niewiele brakowało, aby doszło do tragedii. Policjanci apelują do rodziców i opiekunów o ostrożność i przypominają, że dziecka nie można stracić z oczu nawet na chwilę. Kilkulatek nie jest świadomy zagrożeń, jakie mogą go spotkać, dlatego cały ciężar odpowiedzialności spoczywa na dorosłych.

(KWP we Wrocławiu / sc)

Film 411-129504.mp4

Pobierz plik 411-129504.mp4 (format mp4 - rozmiar 46.74 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony