Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomogli nieprzytomnemu mężczyźnie

Data publikacji 07.04.2022

Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom mundurowych z Komisariatu Policji w Osjakowie, mężczyzna, który nagle stracił przytomność trafił na czas do szpitala. Tam uzyskał dalszą pomoc medyczną.

6 kwietnia 2022 roku patrol z komisariatu w Osjakowie w składzie sierżant sztabowy Tomasz Kubiak i sierżant sztabowy Justyna Krawczyk pełniąc służbę w miejscowości Konopnica zauważyli leżącego na jezdni mężczyznę i obok stojącego przypadkowego świadka, który dzwonił na numer alarmowy. Policjanci ustalili, że 73-latek najprawdopodobniej nagle stracił przytomność i przewrócił się na jezdnię. Widzący tą  sytuację mundurowi natychmiast ruszyli z pomocą. Sprawdzili  jego podstawowe funkcje życiowe i ułożyli mężczyznę w pozycji bezpiecznej. W trakcie oczekiwania na przybycie wezwanych służb medycznych 73-latek nagle przestał oddychać. Policjanci wiedząc, jak ważna w takiej sytuacji  każda sekunda natychmiast rozpoczęli resuscytację. Mundurowi prowadzili masaż serca na zmianę, aż do przyjazdu załogi pogotowia. Dalej zespół medyczny kontynuował czynności reanimacyjne  w wyniku, których mężczyźnie zostały przywrócone funkcje życiowe.

Zdecydowane działanie i profesjonalizm policjantów doprowadziły, iż mężczyzna trafił na czas do szpitala. Policjanci po raz kolejny udowodnili, że życie ludzkie liczy się dla nich najbardziej.

(KWP w Łodzi / kp)

Powrót na górę strony