Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dary serca

Data publikacji 14.04.2022

Bus z kilkudziesięcioma pudłami wypełnionymi po brzegi darami dla rodzin ukraińskich policjantów ruszył wczoraj z Radomia do Polańczyka. W zbiórkę zaangażowały się wydziały Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu, radomski SPPP oraz komendy w Żurominie, Ostrołęce, Mławie i Wyszkowie.

Zbiórka to odpowiedź na apel o pomoc dla rodzin ukraińskich policjantów przebywających w ośrodkach Centrum Usług Logistycznych Policji, jaki wystosował insp. Waldemar Wołowiec, Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu.  

Przez kilka tygodni, do Wydziału Komunikacji Społecznej KWP, który koordynował zbiórkę, trafiały dary od policjantów i pracowników mazowieckiego garnizonu Policji. Na liście najpotrzebniejszych rzeczy znalazły się artykuły spożywcze, chemia, kosmetyki, bielizna, gry planszowe, puzzle, przybory szkolne i medykamenty. Przedwczoraj pracownicy WKS zapakowali zebrane rzeczy, a wczoraj kierowca Wydziału Transportu zawiózł je do Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego "Jawor" w Polańczyku. Czasowy pobyt dla uciekających przed wojną rodzin policjantów umożliwiło Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli swoje serca i pomogli w organizacji zbiórki.

Zespół Komunikacji Wewnętrznej WKS KWP zs. w Radomiu

(KWP zs, w Radomiu / kp)

  • dwie kobiety podczas przygotowywania paczek z darami
  • Policjant oraz osoba cywilna pakująca pudełka do samochodu
  • paczki z darami w samochodzie
Powrót na górę strony