Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant i kierownik z Komisariatu Policji w Miastku odnaleźli poszukiwaną 82-latkę

Data publikacji 14.04.2022

Policjanci z bytowskiej komendy poszukiwali od wtorku 82-latki. Kobieta zgubiła się w trakcie popołudniowego spaceru po lesie. Wspólnie z policjantami poszukiwania prowadzili strażacy, strażnicy leśni, pracownicy nadleśnictw oraz mieszkańcy. Wychłodzoną mieszkankę gminy Miastko wczoraj w rejonie jeziora Świętego odnalazł Komendant Komisariatu Policji w Miastku nadkomisarz Andrzej Moroz oraz podkomisarz Andrzej Czekała.

We wtorek (12.04.2022) po godzinie 18.00 dyżurny bytowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na terenach leśnych w Dretyniu zagubiła się 82-latka. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci, którzy rozpoczęli poszukiwania kobiety. W działaniach uczestniczył także przewodnik psa służbowego z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, a także przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Straży Leśnej, Nadleśnictw oraz lokalni mieszkańcy. W czynnościach uczestniczyli także funkcjonariusze ze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej w Gdańsku. W intensywnych działaniach poszukiwawczych zaangażowanych było ponad 90 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Bytowie oraz Oddziału Prewencji w Gdańsku.

Wczoraj przed godziną 16.00, Komendant Komisariatu Policji w Miastku, nadkomisarz Andrzej Moroz wraz z podkomisarzem Andrzejem Czekałą, znaleźli wychłodzoną 82-latkę w rejonie jeziora Świętego, w gminie Trzebielino. Kobiecie udzielono pierwszej pomocy, a następnie przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

(KWP w Gdańsku / kp)

Powrót na górę strony