Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali kolejnego kuriera

Data publikacji 19.04.2022

Kolejny kurier zatrzymany. Tym razem przez policjantów z Radomia. W samochodzie 30-letniego obywatela Ukrainy przebywało 4 obywateli Afganistanu, którzy nielegalnie przebywali na terytorium Polski. Mężczyzna usłyszał już zarzut pomocy w nielegalnym przekraczaniu granicy. Za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę, 17 kwietnia 2022 r., w pobliżu wsi Plebanowce, policjanci z Radomia pełniący służbę przy granicy polsko-białoruskiej zauważyli opla na wrocławskich numerach rejestracyjnych. Samochód stał na poboczu drogi żwirowej, rzadko uczęszczanej. Okazało się, że za jego kierownicą siedział 30-letni obywatel Ukrainy. Z kolei pasażerami było 4 obywateli Afganistanu, którzy nielegalnie przebywali na terenie Polski.

Mężczyźni zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej, natomiast kierowca został zatrzymany. 30-latek trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód na strzeżony parking. Podejrzany usłyszał już zarzut. Za pomoc w nielegalnym przekraczaniu granicy grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Białymstoku / sc)

Powrót na górę strony