Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy osoby zatrzymane za kradzież kabli telekomunikacyjnych o wartości 100 tys. złotych

Data publikacji 19.04.2022

Policjanci zatrzymali trzy osoby, które trudniły się kradzieżą kabli telekomunikacyjnych. Straty jakie spowodowali swoim działaniem wynoszą niemal 100 tysięcy złotych. Zatrzymani to dwaj mężczyźni w wieku 44 i 24 lata oraz kobieta w wieku 27 lat. Wszyscy usłyszeli po 15 zarzutów, może im grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (10 kwietnia) dyżurny żarskiej  komendy otrzymał zgłoszenie o osobach, które prawdopodobnie dokonują kradzieży kabli telekomunikacyjnych na trasie Tuplice-Łazy. Natychmiast udali się tam policjanci z Posterunku Policji w Przewozie. Na miejscu dostrzegli dwie osoby, które na widok radiowozu uciekły do lasu. Po chwili funkcjonariusze zatrzymali jedną z osób, 27-letnią kobietę oraz zabezpieczyli rzeczy, które wykorzystane były do popełnienia  przestępstwa. Następnie policjanci ruszyli w ślad za drugą osobą. 24-letni mężczyzna uciekał rowerem, który wcześniej ukrył. Ucieczka także jemu się nie powiodła, został zatrzymany przez policjantów. Obie osoby trafiły do policyjnego aresztu. W toku dalszych ustaleń i czynności kolejnego dnia funkcjonariusze zatrzymali 44-latka, który także brał udział w tym przestępczym procederze. Zgromadzone w tej sprawie materiały pozwoliły przedstawić wszystkim trzem podejrzanym po 15 zarzutów dotyczących działania wspólnie i w porozumieniu, w krótkich odstępach czasu, na przestrzeni od stycznia do kwietnia 2022 roku, na  terenie powiatu żarskiego. Straty, jakie spowodowali łącznie to blisko 100 tysięcy złotych.

Za kradzież kabli telekomunikacyjnych, a tym samym  spowodowanie zakłóceń działania linii telekomunikacyjnych może im grozić do 8 lat pozbawienia wolności, a także obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

Powrót na górę strony