Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań prowadzonych z ziemi i powietrza

Data publikacji 22.04.2022

Po blisko dobie poszukiwań policjanci odnaleźli zaginioną 38-latkę z powiatu puławskiego. Wycieńczona i zmarznięta kobieta została odnaleziona w lesie na terenie województwa świętokrzyskiego. Zauważyli ją policjanci, którzy prowadzili poszukiwania z powietrza, policyjnym śmigłowcem Bell-407GXi. W działaniach prowadzonych przez puławskich policjantów uczestniczyli również funkcjonariusze z KWP w Lublinie oraz z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Informacja o zaginięciu mieszkanki gminy Żyrzyn w powiecie puławskim wpłynęła do Komendy Powiatowej Policji w Puławach w środę, 20 kwietnia br. Z relacji rodziny zaginionej wynikało, że 38-letnia kobieta, w stanie wzburzenia emocjonalnego wyjechała z domu samochodem w nieznanym kierunku. Ze względu na dolegliwości, na które cierpi, jej życie mogło być zagrożone.

Policjanci z Puław, natychmiast po przyjęciu zawiadomienia o zaginięciu, rozpoczęli poszukiwania 38-latki. Skrupulatna analiza wszystkich możliwych danych dotyczących telefonu zaginionej, kamer z monitoringu na trasie jej przejazdu, doprowadziła policjantów w rejon Ostrowca Świętokrzyskiego. Do przeszukania wytypowano teren kilkudziesięciu kilometrów kwadratowych lasu. W związku z tym, że liczył się czas, a życie kobiety było zagrożone, ze względu na dużą rozpiętość terenu, podjęta została decyzja o wykorzystaniu do działań policyjnego śmigłowca.

Lekki policyjny śmigłowiec Bell-407GXi już nieraz sprawdził się w poszukiwaniach osób. Podobnie było i tym razem. Załoga w składzie: 2 pilotów oraz operator SOL, czyli Systemu Obserwacji Lotniczej, wystartowała wczoraj około południa z lotniska na warszawskim Bemowie. Z informacji zebranych przez zespół poszukiwawczy wynikało, że zaginiona opuściła teren województwa lubelskiego i znajduje się prawdopodobnie w okolicach Ostrowca Świętokrzyskiego. Po godzinie policyjni lotnicy wylądowali w rejonie poszukiwań, by na pokład zabrać 2 funkcjonariuszy z powiatu puławskiego prowadzących poszukiwania. Kilkadziesiąt minut później, po dokładnym sprawdzeniu wyznaczonego obszaru, policyjni lotnicy wypatrzyli w lesie, w trudno dostępnym terenie, rozbitego białego peugeota, w którym mogła znajdować się zaginiona. Natychmiast wylądowali w pobliżu, a 2 policjantów biorących udział w działaniach poszukiwawczych bez zwłoki ruszyło na ratunek zaginionej.

Kobieta była wycieńczona i zmarznięta. Kontakt z nią był utrudniony. W samochodzie znajdowało się kilkadziesiąt opakowań po lekach oraz butelki po alkoholu. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego. Po udzieleniu kobiecie pierwszej pomocy na miejscu karetką pogotowia przetransportowano ją do szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów, ich determinacji i zaangażowaniu policyjnych lotników oraz sprawnej organizacji policyjnych działań poszukiwawczych, mieszkanka powiatu puławskiego, której życie było zagrożone, została odnaleziona i przekazana pod opiekę lekarzom.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. W trudnych chwilach możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Kontakt ze specjalistami dyżurującymi pod podanymi niżej numerami telefonów jest bezpłatny, a porady i pomoc udzielane są anonimowo. Nie musimy być sami z naszymi problemami.

Kryzysowy Telefon Zaufania numer 116-123 (czynny codziennie w godzinach 14:00-22:00)

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży numer 116-111 (czynny codziennie, przez całą dobę).

mł. insp. Anna Kędzierzawska
podkom. Ewa Rejn - Kozak

(KWP w Lublinie / kp)

Film 355-200591.mp4

Pobierz plik 355-200591.mp4 (format mp4 - rozmiar 25.75 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony