Wspaniały bieg świętokrzyskich policjantów – dublet na podium

Data publikacji 25.04.2022

Sierż. szt. Michał Kołomański z kieleckiego oddziału prewencji oraz mł. asp. Kamil Czarnecki pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Policji w Suchedniowie odnotowali bardzo dobry występ w 10. edycji DOZ Maratonu Łódź. W rywalizacji policjantów zajęli dwa najlepsze miejsca, a w kategorii open odpowiednio 30 i 36 pośród blisko 8 tysięcy zawodników.

W niedzielę, 24 kwietnia 2022 r. odbyła 10. jubileuszowa edycja DOZ Maratonu Łódź. Osiem tysięcy miłośników biegania ścigało się na dystansie 42 kilometrów. Na starcie imprezy stanęli biegacze z Polski, wielu krajów Europy, a także z innych zakątków świata. Wśród nich zameldowali się świętokrzyscy policjanci – Michał Kołomański i Kamil Czarnecki. Trasa biegu wytyczona była ulicami miasta. Jak zwykle wymagająca, a słońce i silny wiatr nie pomagały zawodnikom.

W kategorii open sierż. szt. Michał Kołomański uplasował się na doskonałym 30 miejscu, mł. asp. Kamil Czarnecki był 36. W kategorii „służby mundurowe”, w której rywalizowali m.in. policjanci, pogranicznicy, strażacy i leśnicy, nasi stróże prawa okazali się najszybsi. Funkcjonariusz Oddziału Prewencji Policji w Kielcach zajął pierwsze miejsce z czasem 2 godz. 46 minut. Policjant z suchedniowskiego komisariatu był drugi z czasem 2 godz. 49 minut.