Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał złodzieja samochodu

Data publikacji 25.04.2022

Dzięki szybkiej reakcji i spostrzegawczości policjanta z Karsina policjanci zatrzymali złodzieja samochodu. Funkcjonariusz będący po służbie uniemożliwili kierującemu ucieczkę. Za kradzież i jazdę pod wpływem środków odurzających zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Służba w Policji jest szczególna, bo policjantem jest się 24 godziny na dobę. Praca nie kończy się w momencie rozliczenia służby czy zdjęcia munduru. Nie ma znaczenia, w którym wydziale czy jednostce pełni się służbę. Tym razem udowodnił to sierż. szt. Krystian Grota, który na co dzień pełni służbę w Posterunku Policji w Karsinie.

Wczoraj, 24.04.2022 r., około godziny 9:00 funkcjonariusz, mając dzień wolny, zauważył samochód marki Mercedes, który po uszkodzeniu znaku drogowego wjechał na łąkę. Mundurowy natychmiast udzielił pomocy kierującemu. Wezwał na miejsce służby ratunkowe oraz policjantów. Okazało się, że 24-latek, mieszkaniec powiatu tucholskiego, był pod wpływem amfetaminy. Mundurowi ustalili również, że samochód chwilę wcześniej został skradziony z terenu powiatu chojnickiego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za kradzież i jazdę pod wpływem środków odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Czujność funkcjonariusza z Posterunku Policji w Karsinie pozwoliła zatrzymać złodzieja samochodowego oraz przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu niebezpiecznego kierowcy, który kierując samochodem pod wpływem narkotyków mógł doprowadzić do tragedii na drodze.

(KWP w Gdańsku / mw)

  • policjant prowadzi zatrzymanego - widok z tyłu
  • policjant stoi przed rozbitym autem, za którym widać policyjny radiowóz
  • przód rozbitego auta. Z tyłu widać policyjny radiowóz
Powrót na górę strony