Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Internetowy oszust w rękach Policji

Data publikacji 28.04.2022

Głogowscy policjanci zatrzymali 22-latka podejrzanego o liczne oszustwa internetowe. Zebrane przez śledczych materiały wskazują, że mógł oszukać kilkanaście osób. Za takiego typu przestępstwa grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą głogowskiej komendy zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który działając na jednym z internetowych portali ogłoszeniowych, dokonywał oszustw. Oferował do sprzedaży akcesoria komputerowe, których nie posiadał i nigdy nie miał zamiaru wysłać zamawiającym.

Podejrzany oferował w bardzo korzystnych i niskich cenach m.in. karty graficzne. Cena wystawionego towaru była wyjątkowo niska. Możliwość taniego zakupu często okazywała się skuteczną pokusą. Podejrzany liczył również, że osoby oszukane pogodzą się ze stratą i nie będą zawiadamiać policji o przestępstwie. W ten sposób „nabrał” kilkanaście osób na kwotę ponad 3000 zł.

Policjanci po sprawdzeniu miejsca zamieszkania zatrzymanego ujawnili telefon, którym posługiwał się mężczyzna w czasie popełniania przestępstw i dwie karty bankomatowe, na które wpływały pieniądze z oszustw. Najdziwniejszym w całej sprawie jest to, że oszust miał wystawionych wiele opinii negatywnych, które nie odstraszyły chętnych na tanie zakupy. Policjanci w dalszym ciągu weryfikują listę pokrzywdzonych osób z terenu całego kraju.

Podejrzanemu grozi teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że bardzo atrakcyjna cena interesującego nas przedmiotu na aukcjach internetowych powinna nas też zastanowić. Warto zweryfikować od kogo kupuje się towar, przeczytać opinie na jego koncie, porównać ceny na innych portalach, by uniknąć takich sytuacji jak chociażby te w Głogowie.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony