Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rekordowa zbiórka krwi. Pomogliśmy córce policjantów oddając ponad 19 litrów krwi

Data publikacji 28.04.2022

To już druga w tym roku honorową zbiórka krwi. Mundurowi i pracownicy cywilni pomogli ciężko chorej córce radomskich policjantów. Jak zawsze krwiodawcy mogli liczyć na troskliwą opiekę lekarzy i pielęgniarek z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha w Radomiu.

Akcję, jak poprzednio zorganizował Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu i Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu. Pomimo ogromnego postępu medycyny, dotąd nie udało się wytworzyć substancji, która w pełni zastąpiłaby ludzką krew. Krew jest niezbędna w wielu sytuacjach np.: dla poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, przy wielu operacjach, przy przeszczepach narządów. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa.

Krew oddali dzisiaj policjanci i pracownicy KMP i KWP zs. w Radomiu, a także radomianie, którzy informacje o zbiórce przeczytali m.in. na stronach internetowych KWP zs. w Radomiu - www.mazowiecka.policja.gov.pl oraz Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Radomiu - www.nszzp.radom.pl. 

W sumie krew oddało 43 osoby. Tym sposobem bank krwi wzbogacił się o cenne 19,350 litra. Na wszystkich krwiodawców czekały słodkie niespodzianki oraz wejściówki do Parku Trampolin i Rozrywki „JumpWorld” w Radomiu i Centrum Iluzji „Trickorama” w Radomiu.

Całość z zebranej dzisiaj krwi trafi do ciężko chorej córki radomskich policjantów.

Kolejne zbiórki krwi zaplanowano na: 23 czerwca, 18 sierpnia, 20 października i 22 grudnia.

Zespół Prasowy KWP/NSZZP Radom 

  • Umundurowani policjanci oddający krew
  • Umundurowani policjanci stojący w kolejce do oddawania krwi
  • Ogłoszenie zachęcające do oddawania krwi
  • Policyjna czapka, w tle autobus do oddawania krwi
  • Kobieta oddająca krew
Powrót na górę strony