Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali złodzieja katalizatorów. Mężczyzna usłyszał 10 zarzutów kradzieży. Spowodował straty na ponad 36 tysięcy złotych

Data publikacji 28.04.2022

Kara 5 lat pozbawienia wolności grozi 25-latkowi z powiatu bytowskiego zatrzymanemu przez lęborskich kryminalnych. Mężczyzna jest podejrzany o szereg kradzieży katalizatorów, do jakich dochodziło w ostatnim czasie na terenie powiatu lęborskiego i wejherowskiego.

Kryminalni z Lęborka, którzy pracowali nad sprawami kradzieży katalizatorów z samochodów, do jakich doszło w okresie styczeń – kwiecień 2022 r. na terenie powiatu, na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych oraz własnej pracy operacyjnej, ustalili podejrzewanego o te przestępstwa. Wczoraj policjanci zatrzymali 25-latka z powiatu bytowskiego. Mężczyzna usłyszał 9 zarzutów kradzieży katalizatorów. Z materiałów sprawy wynika, że sprawca działał nocą na terenie dwóch powiatów: lęborskiego i wejherowskiego. Jeździł po okolicy i typował pojazdy, z których wycinał katalizatory, które następnie sprzedawał w punkcie skupu złomu. Łączna wartość strat, jakie spowodował wyniosła ponad 23 tysiące złotych.

To nie wszystkie przestępstwa, o jakie jest podejrzany. Mundurowi zgromadzili również materiały dowodowe pozwalające na przedstawienie mu zarzutu kradzież kamery monitoringu miejskiego z centrum Lęborka o wartości ponad 13 tysięcy złotych, do jakiej doszło w październiku ubiegłego roku. Sprawca chciał sprzedać kamerę, ale gdy okazało się, że jest uszkodzona, pozbył się jej.

25-latek odpowie też za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Dziś zatrzymany zostanie doprowadzony do Prokuratury, gdzie zostanie podjęta decyzja w kwestii ewentualnego zastosowania wobec niego środków zapobiegawczych.

Powrót na górę strony