Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"To duma mieć takiego człowieka w swoich szeregach..."

Data publikacji 29.04.2022

Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Rybniku inspektora Rafała Głucha wpłynęły podziękowania dla dzielnicowego z Komisariatu Policji w Gaszowicach. Aspirant sztabowy Marek Nowak w czasie wolnym od służby zauważył, że w jego sąsiedztwie pali się budynek gospodarczy i natychmiast pobiegł do mieszkańców, aby ich zaalarmować i wezwał na miejsce służby ratownicze. Dzięki jego szybkiej reakcji nie doszło do tragedii.

Aspirant sztabowy Marek Nowak w mundurze

Wdzięczność za szybką i skuteczną pomoc dla dzielnicowego aspiranta sztabowego Marka Nowaka z Komisariatu Policji w Gaszowicach wyrazili mieszkańcy jednej z posesji w Pstrążnej. W podziękowaniu, które trafiło na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Rybniku inspektora Rafała Głucha, podkreślili, że "Jego szybka interwencja uchroniła nas od ogromnych strat, a nawet utraty życia. Gdyby nie Pan Marek niewątpliwie zająłby się dom. Z całego serca bardzo dziękujemy. To duma i honor mieć takiego człowieka w swoich szeregach...”

list z podziękowaniami

Aspirant sztabowy Marek Nowak w czasie wolnym od służby, w nocy zauważył, że w sąsiedztwie pali się budynek gospodarczy. Policjant natychmiast pobiegł zaalarmować mieszkańców domu i wezwał na miejsce służby ratunkowe. W chwili pożaru w domu przebywało 6 osób. Dzięki szybkiej reakcji dzielnicowego nikomu nic się nie stało, a strażacy ugasili pożar.

(KWP w Katowicach / mw)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony