Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla wałbrzyskiego policjanta ruchu drogowego za szczególną pomoc

Data publikacji 29.04.2022

Do Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu wpłynął e-mail od ks. Radosława Kisiela Dyrektora Caritas Diecezji Świdnickiej z podziękowaniami dla wałbrzyskiego policjanta ruchu drogowego mł. asp. Leszka Szubickiego. Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby udał się do Zagórza Śląskiego, by przewieźć będącą w zaawansowanej ciąży kobietę do szpitala położniczego. Z racji tego, że przyszła mama to uchodźca zza wschodniej granicy i nie znała ona dokładnie procedur w naszym kraju, mundurowy pomógł jej również w załatwieniu formalności związanych z porodem. E-mail został napisany w środę, ale już teraz wiemy, że obywatelka Ukrainy urodziła zdrową córeczkę.

Kiedy chodzi o życie i zdrowie ludzkie, policjanci zawsze udzielają niezbędnej pomocy, nawet w czasie wolnym od służby. Tak właśnie było w sytuacji, kiedy funkcjonariusz ruchu drogowego mł. asp. Leszek Szubicki w miniony wtorek wieczorem został poproszony o pomoc przez księdza. Mundurowy z Wałbrzycha od razu wsiadł w swój prywatny samochód, udał się do Zagórza Śląskiego i pomógł będącej w potrzebie obywatelce Ukrainy trafić do wałbrzyskiego szpitala.

Dzień później na adres poczty elektronicznej Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu wpłynęły podziękowania, w których czytamy między innymi: „...w imieniu uchodźców z Ukrainy, a szczególnie w imieniu mamy w ciąży przebywającej u nas w Zagórzu Śl. chciałem podziękować Panu Komendantowi za pomoc policjanta wałbrzyskiej Policji Leszka Szubickiego, który wczoraj wieczorem przewiózł mamę w ciąży z Zagórza Śląskiego do Wałbrzycha i zatroszczył się o przyjęcie na porodówkę w Wałbrzychu”

Ks. Radosław Kisiel Dyrektor Caritas Diecezji Świdnickiej w swoim e-mailu dodał także, że jest wdzięczny za pomoc Policji, na którą zawsze można liczyć. 

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995
 

Pliki do pobrania

  • 200.79 KB
    Opis podziękowań
Powrót na górę strony