Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prawdopodobnie robili zapasy na „majówkę”, ale podczas kradzieży namierzył ich Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu

Data publikacji 02.05.2022

Komendant, będąc w czasie wolnym od służby, zauważył osoby podejrzanie zachowujące się, które to chciały dokonać kradzieży sklepowej. Zareagował właściwie i pojechał za nimi, przekazując jednocześnie informację do dyżurnego z lubińskiej Policji. Chwilę później, dwaj mężczyźni byli już w rękach dzielnicowych, a policjanci zabezpieczyli w ich aucie kilkadziesiąt butelek markowych alkoholi niewidomego pochodzenia oraz sklepowy koszyk. Jak się okazało, nie był to pierwszy market, w którym sprawcy robili zapasy na ,,majówkę”. Dzięki skutecznej interwencji Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu inspektora Mariusza Bużdygana i współpracy z policjantami z Lubina, zostali zatrzymani dwaj 25-latkowie z Legnicy i teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Dziś przed południem, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu inspektor Mariusz Bużdygan, znalazł się w odpowiednim miejscu i czasie. Przebywając w czasie wolnym od służby, w jednym z lubińskich supermarketów, zauważył dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn.

Obaj nerwowo rozglądali się dookoła w alejce z alkoholami i wyraźnie wypatrywali, czy ktoś ich nie obserwuje. Komendant od razu domyślił się, że mężczyźni mogą mieć coś na sumieniu i zareagował. Dzięki temu jeden z podejrzanych pośpiesznie odłożył na półkę trzymane w ręce butelki, ale jego wspólnik nie miał zamiaru oddawać swojego łupu i obaj wybiegli ze sklepu.

Informacja o tej sytuacji natychmiast trafiła do dyżurnego lubińskiej komendy, a funkcjonariusz pojechał za podejrzanymi o kradzież mężczyznami. Chwilę później zostali oni zatrzymani przez dzielnicowych będących aktualnie w służbie.

Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Legnicy, w wieku 25-lat. Próbowali jeszcze wprowadzić w błąd policjantów, bo tłumaczyli, że do Lubina przyjechali autem dostawczym. Jednak mundurowi szybko ustalili pojazd, którym faktycznie poruszali się podejrzewani o kradzieże mężczyźni. W jego bagażniku funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli kilkadziesiąt butelek markowego alkoholu o wartości blisko 3 tysięcy złotych, a także sklepowy kosz.

Dzięki czujności Pana Komendanta i szybkiej reakcji lubińskich policjantów podejrzewani o kradzieże mężczyźni trafili do aresztu, a skradziony towar został odzyskany. Funkcjonariusze ustalają teraz, czy i ile tego typu czynów 25-latkowie mogą mieć na swoim koncie.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za kradzież mienia może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322
Powrót na górę strony