Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi na ratunek

Data publikacji 06.05.2022

W drodze do pracy dwaj dzielnicowi udzielili fachowej pomocy przedmedycznej leżącemu na chodniku mężczyźnie. Zareagowali błyskawicznie i profesjonalnie wykorzystali swoją wiedzę i umiejętności. Okazało się, że potrzebujący pomocy mężczyzna chwilę wcześniej doznał ataku epilepsji, kolejny nastąpił podczas czynności, które wykonywali już policjanci. Na miejsce wezwali pogotowie ratunkowe, pacjent został zabrany do szpitala.

Do zdarzenia doszło w piątek, 6 maja 2022 r. Z samego rana dwóch dzielnicowych jechało samochodem na służbę. W pewnym momencie zauważyli, że wzdłuż jezdni stoi samochód, a na chodniku leży mężczyzna. W pierwszej chwili myśleli, że mogło dojść do wypadku.

Asp. szt. Przemek Komański i sierż. szt. Mateusz Zając zareagowali natychmiast. Zorientowali się w sytuacji i okazało się, że mężczyzna przed kilkoma minutami doznał ataku epilepsji. Funkcjonariusze udzielili pomocy przedmedycznej. Podczas wykonywanych przez nich czynności atak się powtórzył. Dzielnicowi zachowali się profesjonalnie i wykonali wszystkie czynności przewidziane dla takiej sytuacji. Na miejsce wezwano pogotowie, pacjent został przewieziony do szpitala.  

Dzielnicowym gratulujemy postawy, skuteczności i profesjonalizmu w działaniu. Życzymy bezpiecznych i spokojnych służb

(KSP / sc)

Powrót na górę strony