Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zdążyli na czas i uratowali kobietę, która próbowała targnąć się na swoje życie

Data publikacji 06.05.2022

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie w porę uratowali 27 latkę, która chciała targnąć się na swoje życie. Na szczęście jej koleżanka jeszcze nie spała i po odczytaniu wiadomości od desperatki powiadomiła Policję o jej zamiarach. Funkcjonariusze wszystkich pionów rozpoczęli poszukiwania, co w konsekwencji doprowadziło do odnalezienia kobiety.

W czwartek wieczorem, 5 maja 2022 r. operator dyżurny szczecińskiej komendy otrzymał informację, że koleżanka zgłaszającej napisała do niej wiadomość pożegnalną z informacją o chęci popełnienia samobójstwa.

Policjanci błyskawicznie rozpoczęli poszukiwania kobiety. Walcząc z czasem funkcjonariusze wszystkich pionów ustalali miejsce pobytu desperatki, by zapobiec tragedii. Po kilku godzinach poszukiwań w pobliżu jednego z miejskich parków policjanci odnaleźli kobietę, której wygląd odpowiadał rysopisowi zaginionej. Na szyi miała zaciśnięty pasek, który rozluźnili interweniujący funkcjonariusze. Na szczęście nie było konieczności podjęcia czynności resuscytacyjnych.

Kobieta została przekazana przybyłym na miejsce służbom medycznym, a jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.


Pamiętajmy, jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami.

Przypominamy, że na terenie miasta znajduje się wiele instytucji pomocowych, między innymi miejski ośrodek pomocy rodzinie, ośrodki interwencji kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych, zanim dojdzie do tragicznych w skutki wydarzeń.

Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje na stronie: Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym

Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01. Szczegółowe informację na stronie Antydepresyjny telefon zaufania

(KWP w Szczecinie / sc)

Powrót na górę strony