Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jubileuszowa statuetka Caritas dla podkarpackiej Policji

Data publikacji 09.05.2022

Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie inspektor Dariusz Matusiak odebrał jubileuszową statuetkę, przyznaną z okazji 30-lecia działalności Caritas Diecezji Rzeszowskiej. To podziękowanie za współpracę i zaangażowanie podkarpackiej Policji w codzienną pomoc potrzebującym. Uroczyste obchody jubileuszu rzeszowskiej Caritas odbyły się w sobotę.

8 maja 1992 roku biskup Kazimierz Górny wydał dekret powołujący do życia Rzeszowską Caritas. Przez 30 kolejnych lat Caritas Diecezji Rzeszowskiej wspierała potrzebujących - chorych, ubogich, starszych, a w ostatnim czasie także uchodźców z objętej wojną Ukrainy.

Obchody jubileuszu 30-lecia Caritas Diecezji Rzeszowskiej odbyły się w sobotę w Rzeszowie. Podczas uroczystości w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym bp Jan Wątroba oraz dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej ks. Piotr Potyrała wręczyli pamiątkowe statuetki dla osób i instytucji, które angażowały się w pomoc organizowaną przez Caritas.

Wyróżnienie odebrał także Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie inspektor Dariusz Matusiak. To szczególne podziękowanie za zaangażowanie Policji garnizonu podkarpackiego w służbę na rzecz potrzebujących i wsparcie działań organizowanych przez Caritas.

W ramach takich działań policjanci wielokrotnie spotykali się z dziećmi i młodzieżą - podopiecznymi Caritas, rozmawiając z nimi o bezpieczeństwie czy przekazując odblaski. Policjanci uczestniczyli m.in. w spotkaniach z okazji dnia Świętego Mikołaja, wspierali ogólnopolskie działania "Tornister pełen uśmiechów", podczas których zbierano pieniądze i pomoce szkolne dla dzieci czy też działania prowadzone przez Caritas na rzecz dzieci powodzian. Wielokrotnie odwiedzali też dzieci i młodzież (m.in z Ukrainy, Mołdawii i Kazachstanu) w Ośrodku Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnym Caritas Diecezji Rzeszowskiej w Myczkowcach. Podczas takich spotkań rozmawiali m.in. o bezpiecznych zachowaniach na drogach - prezentowali filmy edukacyjne i prowadzili zajęcia na specjalnie przygotowanym miasteczku ruchu drogowego.
 

 • Uczestnicy uroczystości odbierają jubileuszowe statuetki.
  Foto: Caritas Diecezji Reszowskiej
 • Uczestnicy uroczystości odbierają jubileuszowe statuetki.
  Foto: Caritas Diecezji Reszowskiej
 • Na zdjęciu pismo leżące na czerwonej teczce. W górnym lewym rogu pisma czerwone logo z napisem caritas. Po prawej czerwony napis Caritas Diecezji Rzeszowskiej, poniżej adres, numery telefonów, adresy e-mail oraz nr konta bankowego i nr NIP. 
Poniżej po prawej: Rzeszów, 7 maja 2022 r.
Poniżej na środku: Szanowny Pan Inspektor Dariusz Matusiak Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie
Poniżej: Z okazji jubileuszu 30-lecia działalności - w dowód wdzięczności za owocna współpracę w chrześcijańskim dziele pomagania potrzebującym - Caritas Diecezji Rzeszowskiej przyznaje Panu Komendantowi jubileuszową Statuetkę. 
Poniżej: Życzymy Panu Bożego błogosławieństwa w codziennej służbie potrzebującym oraz dalszej współpracy z Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

Poniżej po lewej różowa pieczęć, po prawej: Z wyrazami wdzięczności i szacunku ks. dr Piotr Potyrała dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej oraz podpis niebieskim długopisem.

Poniżej po lewej logo PODKARPACKIE z napisem partner oraz po prawej logo: 30 LAT CARITAS DIECEZJI RZESZOWSKIEJ 1992-2022
  Foto: KWP w Rzeszowie
 • Statuetka Jubileuszu 30-lecia Caritas Diecezji Rzeszowskiej
  Foto: KWP w Rzeszowie
Powrót na górę strony