Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Transport środków medycznych na Ukrainę

Data publikacji 12.05.2022

Pod koniec ubiegłego tygodnia do Beresteczka na Wołyniu przybyła delegacja z Polski. W skład delegacji wchodził Komendant Powiatowy Policji w Lubartowie inspektor Andrzej Antoniewski, wójt gminy Niedźwiada Marek Kubik, a także przedstawiciele Ochotniczych Hufców Pracy w Lublinie. Funkcjonariusze przekazali potrzebującym zebrane środki medyczne.

Wraz z rozpoczęciem konfliktu zbrojnego na Ukrainie w Komendzie Powiatowej Policji w Lubartowie rozpoczęła się zbiórka środków medycznych, które miały zostać przekazane naszym wschodnim sąsiadom. W zbiórce udział wzięli pracownicy cywilni i funkcjonariusze lubartowskiej komendy, strażacy, mieszkańcy Lubartowa, a także ich znajomi, rodziny i przyjaciele. Zbiórkę darów prowadziła także gmina Niedźwiada.

Podczas podpisania listu intencyjnego o współpracy partnerskiej z miastem Beresteczko, delegacja przekazała stronie ukraińskiej pomoc humanitarną. Zebrane artykuły, czyli opatrunki, bandaże, apteczki pierwszej pomocy, środki odkażające, ortezy i wiele innych produktów zostały przekazane funkcjonariuszom pokrewnych służb na Ukrainie. Zbiórka została wsparta także przez związki zawodowe policjantów działające w województwie lubelskim, w tym w Komendzie Powiatowej Policji w Lubartowie.

Dary przekazane przez polską delegację zebrane zostały także dzięki działalności hufców z całej Lubelszczyzny. Przekazane środki najpierw są sortowane w magazynie, a następnie dystrybuowane przez centrum wolontariatu i trafiają do uchodźców mieszkających  w mieście i okolicznych wioskach, a część na front.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w zbiórce.

(KWP w Lublinie / kp)

  • Komendant Powiatowy Policji w Lubartowie przekazuje symboliczne dary dla służb pokrewnych na Ukrainie
  • zdjęcie przedstawia środki medyczne dla potrzebujących pomocy Ukraińców
  • zdjęcie przedstawia środki medyczne dla potrzebujących pomocy Ukraińców
Powrót na górę strony