Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z drogówki szkolili się na torze wyścigowym

Data publikacji 12.05.2022

Manewrowanie na mokrej nawierzchni, doskonalenie techniki przy trudnych warunkach atmosferycznych, umiejętność omijania przeszkód na drodze - policjanci z drogówki odbyli specjalistyczny trening na Autodromie Pomorze.

Pomorscy funkcjonariusze uczestniczyli w szkoleniu z doskonalenia techniki jazdy. Zajęcia odbyły się na terenie Autodrom Pomorze w Pszczółkach. W szkoleniu udział wzięli zarówno policjanci - kierowcy samochodów osobowych, jak i motocykliści. Funkcjonariusze szkolili się w ramach przygotowań do zbliżającego się sezonu letniego oraz w trosce o bezpieczeństwo na pomorskich drogach w trakcie wykonywania codziennych służb.

Szkolenie zostało podzielone na dwie części – teoretyczną i praktyczną, nad których przebiegiem czuwali instruktorzy. Zadania praktyczne wymagały doskonałego panowania nad pojazdem. Policjanci doskonalili technikę jazdy na płycie poślizgowej, placu manewrowym oraz torze wyścigowym. Ćwiczenia zaplanowane zostały przez instruktorów z uwzględnieniem specyfiki służby policyjnej. Z każdym kolejnym przejazdem stopień trudności był podnoszony.

Wiedza teoretyczna oraz precyzja i dokładność, którą funkcjonariusze mieli okazję ćwiczyć na torze, jest pożądanym elementem, zwłaszcza w trakcie trwania sezonu motocyklowego dla mundurowych, którzy pilnują bezpieczeństwa na drogach, pełniąc służbę na dwóch kółkach.

Każde doskonalenie techniki jazdy dla funkcjonariuszy jest gwarantem wykonywania przez nich zadań na wysokim poziomie oraz zwiększa bezpieczeństwo podczas pełnienia służby.

 

  • policjanci ćwiczą na Autodromie
  • policjanci ćwiczą na Autodromie
  • policjanci ćwiczą na Autodromie
  • policjanci ćwiczą na Autodromie
  • policjanci ćwiczą na Autodromie
Powrót na górę strony