Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomoc policjantów przyszła w ostatniej chwili

Data publikacji 17.05.2022

Dzięki szybkim działaniom policjanci z komisariatu w Wojniczu uratowali młodego mężczyznę, który próbował targnąć się na swoje życie. 34-latek chciał skoczyć z mostu do rzeki Dunajec.

Wczoraj, 16.05.2022 r., w godzinach wieczornych, do patrolu z Komisariatu Policji w Wojniczu podjechał zaniepokojony mężczyzna i poinformował policjantów o tym, że na moście na Dunajcu za barierkami stoi mężczyzna. Funkcjonariusze natychmiast udali się w kierunku opisywanym przez świadka oraz powiadomili dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Ten uruchomił służby ratunkowe, które pojechały z pomocą załodze z Wojnicza.

Na miejscu okazało się, że to młody mężczyzna z powiatu tarnowskiego. Stanowcza reakcja policjantów oraz prowadzone negocjacje wojnickich mundurowych pozwoliły na przeciągnięcie 34-latka znajdującego się w kryzysowej sytuacji  przez barierki na drugą stronę mostu i uniknięcie tragedii.

Na miejscu pojawiły się wezwane służby ratunkowe. Policjanci przekazali mężczyznę załodze pogotowia ratunkowego, która bezpiecznie odtransportowała go do szpitala, gdzie został 34-latek trafił pod opiekę lekarzy.

Pamiętaj!  Znajdujący się w kryzysie człowiek jest otwarty na przyjmowanie pomocy! Kiedy dostrzeżesz sygnały zachowania samobójczego, reaguj ! Nic nie robiąc, ryzykujesz utratę tej osoby. Na zawsze!

Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym:

Pod numerem 800 70 2222 – znajduje się całodobowa i bezpłatna linia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego.  Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Więcej informacji na stronie internetowej: centrumwsparcia.pl

Jeżeli niepokojące objawy w zakresie zdrowia psychicznego mają nasilony charakter albo zauważyłeś je już wcześniej, a obecnie odczuwasz pogorszenie samopoczucia, warto abyś skontaktował się ze specjalistą w poradni zdrowia psychicznego. W ten sposób będziesz mógł skorzystać między innymi z porady diagnostycznej lekarza psychiatry. Pamiętaj - ze świadczeń opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia możesz skorzystać także z wykorzystaniem technologii teleinformatycznych. Więcej info na stronie: www.gov.pl

Młodzi ludzie, którzy przeżywają trudności wpływające na zdrowie psychiczne, mogą skorzystać z bezpłatnego telefonu zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Dzwoniąc pod numer 800 12 12 12, otrzymają profesjonalne wsparcie psychologiczne. Rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość. Dzieci i młodzież mogą skorzystać także z czatu internetowego na stronie www.brpd.gov.pl . Nie wymaga on logowania oraz instalowania żadnej aplikacji.  Telefon i czat są czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.  

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony