Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla sprawcy śmiertelnego wypadku

Data publikacji 18.05.2022

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Świeciu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec 53-letniego kierowcy volvo podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku w Niewieścinie. W wyniku zderzenia pojazdów mężczyźni w wieku od 24 do 41 lat, podróżujący fordem transitem, ponieśli śmierć na miejscu.

W poniedziałek, 16 maja 2022 r. około 9:50 w miejscowości Niewieścin na drodze ekspresowej S5, w powiecie świeckim, doszło do tragicznego wypadku drogowego. Z ustaleń policjantów ruchu drogowego pracujących na miejscu wynika, że kierujący samochodem ciężarowym m-ki Volvo nie zachował odpowiedniej odległości od pojazdu poprzedzającego forda transita i najechał na jego tył podczas, gdy pojazd się zatrzymał. W zdarzeniu udział brały również dwa inne pojazdy stojące przed fordem transitem, osobowy peugeot oraz ciężarowy man. Wszystkie jechały pasem w kierunku Gdańska.

W zdarzeniu śmierć na miejscu ponieśli czterej mieszkańcy powiatu elbląskiego podróżujący fordem. 53-letni kierowca volvo, z obrażeniami ciała, został przewieziony do szpitala. 46-letni kierowca mana oraz 36-letni kierujący peugeotem nie odnieśli obrażeń. 53-letni mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

W środę, 18 maja 2022 r. Sąd Rejonowy w Świeciu przychylił się do wniosku policji i prokuratury i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za spowodowanie wypadku śmiertelnego mieszkańcowi powiatu toruńskiego grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / sc)

 

 

  • dwóch policjantów prowadzi zatrzymanego mężczyznę
  • dwóch policjantów prowadzi zatrzymanego mężczyznę
  • zatrzymany mężczyzna siedzi na krześle, obok niego stoi policjant
Powrót na górę strony