Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mężczyzna aresztowany za posiadanie znacznych ilości narkotyków i uprawę konopi

Data publikacji 23.05.2022

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uprawę ziela konopi indyjskich oraz o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Funkcjonariusze łącznie zabezpieczyli nielegalne substancje, z których można uzyskać blisko 77 tysięcy porcji handlowych. Mężczyzna uprawiał krzaki konopi w swoim mieszkaniu, po czym wytworzył z nich znaczne ilości marihuany, a podejrzewany jest również o kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 38-letniego mężczyznę podejrzanego o uprawę krzaków konopi i posiadanie znacznych ilości narkotyków.

19 maja br. około 20.40 policjanci na ul. Wolności w Jeleniej Górze zatrzymali do kontroli drogowej 38-letniego kierującego pojazdem marki Ford. Mężczyzna w trakcie kontroli był bardzo nerwowy, a w aucie wyraźnie czuć było zapach marihuany. Okazało się, że posiadał on marihuanę i amfetaminę. Zachowanie mężczyzny wskazywało również, że kierował pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających. W rozmowie z policjantami przyznał, że wcześniej zażywał amfetaminę i palił marihuanę.

Funkcjonariusze prowadząc dalsze czynności w tej sprawie w jego mieszkaniu zabezpieczyli tabletki ekstazy oraz kolejne porcje marihuany. Okazało się, że 38-latek w jednym z pomieszczeń w namiocie uprawiał ziele konopi indyjskiej, z których wytworzył znaczne ilości marihuany. Łączenie policjanci zabezpieczyli środki odurzające, z których można by było uzyskać blisko 77 tysiące porcji handlowych.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za uprawę ziela konopi oraz posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających oraz sprawdzają czy zatrzymany nie zajmował się ich dystrybucją.

21 maja br. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze, na wniosek prokuratora, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Film Mężczyzna aresztowany za posiadanie znacznych ilości narkotyków i uprawę konopi

Pobierz plik Mężczyzna aresztowany za posiadanie znacznych ilości narkotyków i uprawę konopi (format mp4 - rozmiar 40.62 MB)

Powrót na górę strony