Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zignorował szlaban kolejowy i doigrał się wysokiej kary

Data publikacji 26.05.2022

26-latek wiedział, że zbliża się do przejazdu kolejowego, widział migający sygnalizator i zamknięte rogatki, a mimo to zlekceważył znak świetlny na strzeżonym przejeździe kolejowym. To niebezpieczne zachowanie zarejestrowały kamery monitoringu. Zgodnie z nowym taryfikatorem policjanci nałożyli na kierującego wysoką grzywnę i punkty karne.

Do opisywanej sytuacji doszło na przejeździe kolejowym w Polednie (pow. świecki). Policjanci zostali poinformowani o sytuacji przez świadka wykroczenia. Funkcjonariusze dotarli do zapisu monitoringu. Kiedy się z nim zapoznali ustalili sprawcę. Jak się okazało, 26-latek bardzo się spieszył, zignorował zamknięte rogatki, czerwone światło sygnalizatora i wjechał na przejazd kolejowy, omijając „przeszkody”.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Mieszkaniec Torunia został ukarany wysokim mandatem i puntami karnymi.

Próba pokonania przejazdu przed zbliżającym się pociągiem mimo znaków „STOP” i sygnalizacji ostrzegawczej, omijanie zamkniętych półrogatek, a nawet przejeżdżanie pod zamykającymi się szlabanami to najczęstsze przyczyny wypadków na przejazdach kolejowych. Finał wielu z tych zdarzeń jest w skutkach tragiczny.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejazdów kolejowych oraz bezwzględne stosowanie się do znaków drogowych.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

  • Dostawczak wjeżdża na przejazd omijając szlaban
  • Dostawczak wjeżdża na przejazd omijając szlaban
  • Dostawczak omija auto stojące przed rogatkami
  • Dostawczak wjeżdża na przejazd pomimo zamkniętych rogatek
Powrót na górę strony