Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana nielegalna linia produkcyjna papierosów

Data publikacji 27.05.2022

Ponad 645 kg krajanki tytoniowej oraz ponad 77 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy na terenie Legionowa zabezpieczyli stołeczni policjanci. Funkcjonariusze zatrzymali również cztery osoby zajmujące się produkcją i wprowadzaniem do obrotu kontrabandy. Śledczy z legionowskiej komendy przedstawili im zarzuty dotyczące złamania przepisów skarbowych. Decyzją Prokuratury Rejonowej w Legionowie wobec zatrzymanych zastosowane zostały policyjne dozory.

Nielegalną wytwórnię papierosów zlikwidowali na terenie Legionowa policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Stołecznej Policji. Funkcjonariusze najpierw namierzyli posesję, gdzie miała znajdować się „fabryka”, a następnie zorganizowali zasadzkę, zatrzymując dwóch mężczyzn w wieku 62 i 41 lat oraz dwie 45-latki.

W wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych policjanci ujawnili linię produkcyjną, były tam też gotowe produkty w ilości 55 tys. sztuk papierosów oraz 645 kg krajanki tytoniowej. W pojeździe będącym własnością 41-latka funkcjonariusze zabezpieczyli gotowe wyroby tytoniowe: 22 tys. sztuk papierosów. Osoby zostały zatrzymane i przewiezione do legionowskiej komendy, zaś kontrabanda trafiła do policyjnego magazynu.

Do dalszych czynności w sprawie włączyła się legionowska prokuratura. Funkcjonariusze pod jej nadzorem zgromadzili materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie podejrzanym zarzutów. 41-latek odpowie za przechowywanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy, natomiast pozostała trójka, tj. 62-latek oraz dwie 45-latki odpowiedzą wspólnie i w porozumieniu za produkcję kontrabandy i uchylanie się od podatku akcyzowego. Na wniosek śledczych Prokuratora Rejonowa w Legionowie zastosowała wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci dozorów.

Straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonych podatków oszacowano na kwotę przeszło 630 tysięcy złotych.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Legionowie.

(KSP / mw)

  • Policjant prowadzi zatrzymanego
  • Policjant prowadzi zatrzymanego
  • Policjant prowadzi zatrzymaną
  • Policjant prowadzi zatrzymaną
  • papierosy produkowane przez maszynę
  • papierosy produkowane przez maszynę wpadają do pudełka
  • kartony i dwa foliowe worki z nielegalnym tytoniem
  • pudełko z papierosami na kartonie
  • kartony i dwa foliowe worki z nielegalnym tytoniem
Powrót na górę strony