Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant na urlopie zatrzymał pijanego kierowcę z blisko 3 promilami alkoholu w organizmie

Data publikacji 27.05.2022

Policjant słubickiej drogówki sierż. szt. Michał Pytliński podczas urlopu wypoczynkowego w centrum miasta Słubice zauważył kierującego Passatem, którego zachowanie wzbudziło w nim niepokój i podejrzenie co do stanu jego trzeźwości. Natychmiastowa reakcja i spostrzegawczość policjanta zakończyła niebezpieczną jazdę ulicami miasta pijanego 23-latka. Okazało się, że w jego organizmie znajdują się blisko 3 promile alkoholu.

Czujność funkcjonariusza podczas korzystania z urlopu nie zawiodła, mimo faktu, że nie był umundurowany i nie poruszał się radiowozem służbowym, reakcja na możliwe zagrożenie przestępstwem i wykroczeniem była równie szybka i skuteczna.

Do zdarzenia doszło w środę, 25 maja 2022 r. Przed godziną 23.00 policjant zauważył kierowcę, który jedzie całą szerokością drogi, wjeżdżając na krawężniki. Jadąc za nim postanowił nie dopuścić do jego dalszej jazdy, w następstwie czego zatrzymuje pojazd i wyciąga ze stacyjki pojazdu kluczyki, po czym dzwoni po wsparcie kolegów będących na służbie, którzy wyposażeni w alkomat poddali kierowcę badaniu na zawartość alkoholu i jego wynik okazuje się przerażający i wskazuje prawie 3 promile.

Młody kierowca musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami karnymi. Grozi mu wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do 2 lat.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / sc)

  • Kierujący passatem na lewym pasie jezdni
  • Osobowy passat na jezdni
  • Policjant ruchu drogowego przy radiowozie

Film Policjant na urlopie zatrzymał pijanego kierowcę z blisko trzema promilami alkoholu w organizmie

Pobierz plik Policjant na urlopie zatrzymał pijanego kierowcę z blisko trzema promilami alkoholu w organizmie (format mp4 - rozmiar 12.65 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony