Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla 59-latki, która potrąciła rowerzystkę z 3-letnim dzieckiem

Data publikacji 30.05.2022

Policjanci z Krasnegostawu doprowadzili dziś do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt 59-latkę, która w sobotę potrąciła rowerzystkę z 3 letnim dzieckiem. Kobieta była kompletnie pijana, badanie wykazało 2,5 promila. Potrącona 45-letnia rowerzystka jest w stanie krytycznym. Jej synek również trafił do szpitala z obrażeniami zagrażającymi życie. 59 latce grozi 12 lat pozbawienia wolności.

W sobotę, 28.05.2022 r., po godzinie 10.00 policjanci z Krasnegostawu otrzymali zgłoszenie o potrąceniu rowerzystki. Na miejscu okazało się, że kierująca toyotą Rav 4 potrąciła 45-latkę jadącą rowerem z 3-letnim chłopcem. Obrażenia potrąconych osób są bardzo poważne. 45-latka walczy o życie w szpitalu, jej 3-letni synek także ma obrażenia zagrażające życiu.

Na miejscu szybko okazało się, że kierująca toyotą 59-latka jest kompletnie pijana. Podczas próby przebadania stała się agresywna i wulgarna wobec policjanta. Od kobiety pobrana została krew do badań.

Policjanci wstępnie ustalili przebieg zdarzenia. Okazało się, że 59-latka kierując toyotą chwilę wcześniej na parkingu uszkodziła dwa samochody. Podczas ucieczki z miejsca na ul. Kościuszki w Krasnymstawie doprowadziła do kolizji z kolejnym, zaparkowanym autem. W tym przypadku również nie zatrzymała się i uciekała z miejsca. Po przejechaniu kilkuset metrów na tej samej ulicy potrąciła rowerzystkę przewożącą dziecko. Kierująca rowerem jechała w tym samym kierunku i nie mogła w żaden sposób uniknąć zdarzenia. Po potrąceniu rowerzystki kierująca toyotą przejechała jeszcze około 50 metrów, gdzie zderzyła się kierującą renault, która zatrzymała auto widząc wypadek.

Badanie wykazało, że 59-letnia sprawczyni wypadku i kilku kolizji miała 2,5 promila alkoholu w organizmie. Po zatrzymaniu przebywa w policyjnym areszcie. Kobieta odpowie za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości, za znieważanie policjanta oraz kolizje drogowe. Policja będzie wnioskować o tymczasowy areszt dla 59-latki. Za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości, którego następstwem jest śmierć lub ciężki uszczerbek, grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy w Krasnymstawie zastosował dziś wobec kobiety tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

(KWP w Lublinie / mw)

  • Rozbity samochód na chodniku z widocznymi uszkodzeniami po potrąceniu rowerzystki
  • Policjanci prowadzą zatrzymaną kobietę do radiowozu

Film Film z doprowadzenia zatrzymanej kobiety

Pobierz plik Film z doprowadzenia zatrzymanej kobiety (format mp4 - rozmiar 5.99 MB)

Powrót na górę strony