Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli podrobioną odzież

Data publikacji 01.06.2022

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zlikwidowali stoisko z odzieżą i galanterią na jednym z poznańskich targowisk. Wszystkie przedmioty mialy zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne. Za tego typu działanie grozi nawet do 2 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Poznaniu na początku maja zatrzymali mężczyznę, który sprzedawał na Rynku Wildeckim ubrania i inne przedmioty, z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Policjanci na miejscu potwierdzili posiadane informacje. 47-latek posiadał na swoim stoisku zarówno ubrania, jak również galanterię ze znakami znanych światowych producentów.

Funkcjonariusze zabezpieczyli cały towar, również ten, który był przechowywany w samochodzie dostawczym należącym do zatrzymanego. Łącznie zabezpieczono kilkaset sztuk ubrań, torebki i bieliznę. Wartość strat, jakie mogły ponieść poszkodowane firmy oszacowano wstępnie na około 200 tysięcy złotych. Mieszkaniec Poznania po zakończeniu wszystkich czynności może usłyszeć zarzut z art. 305 prawo własności przemysłowej, za który grozi do 2 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / kp)

  • zabezpieczona galanteria
  • zabezpieczona galanteria
  • zabezpieczona galanteria
Powrót na górę strony