St. sierż. Sabina Oleksy ponownie najsilniejszą policjantką w Polsce

Data publikacji 01.06.2022

Nie dość, że ponownie stanęła na najwyższym podium broniąc tytuł zdobyty rok temu, to znów pobiła ustanowiony przez siebie rekord Europy. St. sierż. Sabina Oleksy na co dzień pełni służbę w wydziale prewencji Komisariatu II Policji w Opolu. Jak sama przyznaje – służba i sport idą w parze, dając jej przy tym dużo satysfakcji. Miłością do nietypowej jak dla kobiety dyscypliną sportu zaraził ją mąż. Policjantka trenuje pod jego czujnym okiem, a sukcesy świadczą o znakomitej współpracy w małżeńskiej drużynie sporowców.

Starszy sierżant Sabina Oleksy sporty siłowe trenuje niecałe 2 lata. Przez ten czas zdążyła jednak pokazać się z jak najlepszej strony na ważnych zawodach rangi ogólnokrajowej i europejskiej. W ubiegłym roku pod koniec czerwca wystartowała na mistrzostwach Polski WPC Służb Mundurowych w Martwym Ciągu RAW. W czasie zawodów z wynikiem 110 kg opolanka zajęła 1 miejsce na podium z tytułem Mistrzyni Polski Służb Mundurowych. Druga kategoria także przyniosła jej puchar i medal. Tutaj okrzyknięto ją Wicemistrzynią wśród kobiet w przedziale wagowym powyżej 60 kilogramów.

Kolejny rok treningów nie poszedł na marne. Sabina ponownie okazała się najsilniejsza. Była bezkonkurencyjna w kategorii służb mundurowych oraz Open Masters. Jednocześnie pobiła rekord Europy w martwym ciągu z wynikiem 140 kg. W ten sposób ponownie zdobyła tytuł mistrza Polski.

Aktualnie Sabina jest mistrzynią Polski federacji WRPF, WPC i XPC. Miesiąc temu wywalczyła mistrzostwo Europy federacji XPC, broni też tytułu mistrzyni świata tej federacji. Może liczyć w swojej pasji na wsparcie męża. On również trenuje sporty siłowe i aktualnie jest 3 strongmanem w Polsce oraz mistrzem Polski w martwym ciągu.

Gratulujemy zwycięstw i życzymy dalszych sukcesów sportowych.