Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

17 zarzutów dla internetowego oszusta - akt oskarżenia

Data publikacji 01.06.2022

Olsztyńscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą ustali dane i zatrzymali 28-letniego oszusta internetowego. Mężczyzna oferował do sprzedaży towar, którego w rzeczywistości nie posiadał. Do sądu wpłynął akt oskarżenia - przedstawiono mu łącznie 17 zarzutów. Zgodnie z kodeksem karnym oszustwo zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w wyniku pracy operacyjnej ustalili i dotarli do 28-letniego mężczyzny odpowiedzialnego za liczne oszustwa internetowe. 28-latek oferował do sprzedaży przedmioty, które nigdy nie trafiły do odbiorców. Mężczyzna w celu osiągnięcia korzyści majątkowej podszywał się pod inne osoby i wystawiał oferty sprzedaży m.in. kosiarki renomowanej marki, komody czy alufelg. Oszukanych zostało łącznie 17 osób, które zaufały w intencje sprzedawcy i przelały łącznie 76 tys. zł na wskazany przez oszusta numer konta bankowego. Gdy po umówionym czasie, kupujący nie doczekali się zamówionego towaru, postanowili o tym fakcie powiadomić Policję.

W toku prowadzonych czynności policjanci zajęli środki pieniężne znajdujące się na rachunku bankowym sprawcy oszustwa, a także zabezpieczyli kilka telefonów komórkowych należących do 28-latka. Sprawa zakończyła się skierowaniem do sądu aktu oskarżenia przeciwko 28-latkowi. Mężczyźnie podejrzanemu o oszustwo zgodnie z kodeksem karnym może teraz grozić kara nawet do 8 lat więzienia.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony