Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwana od 18 lat trafiła w ręce policjantów

Data publikacji 01.06.2022

Pińczowscy kryminalni zatrzymali wczoraj kobietę, która od 18 lat była poszukiwana przez organy ścigania aby przedstawić jej zarzuty dotyczące wyłudzeń pieniędzy z różnych banków i od osób fizycznych. 78-letnia dziś kobieta na własnej skórze doświadczyła nieuchronności odpowiedzialności karnej.

W 2004 r. Prokuratura Rejonowa w Pińczowie wydała postanowienie o przedstawieniu 60-letniej wówczas kobiecie, zarzutów oszustwa na szkodę osób fizycznych i oszustwa kredytowego w kilku bankach. Czynności tej nie można było jednak dokonać, ponieważ podejrzana unikała kontaktów z Policją i zaczęła się ukrywać. Mundurowi ustalili, że w tym celu opuściła kraj. Dlatego też w 2010 r. sąd postanowił o jej tymczasowym aresztowaniu.

Poszukiwania trwały długie 18-lat. W ostatnim czasie policjanci ustalili, że od pewnego czasu osoba, którą się interesują, przebywa na terenie gminy Busko-Zdrój. Wczoraj po upewnieniu się, że jest to prawda zatrzymali ją, dzięki czemu stara sprawa będzie mogła w końcu znaleźć swój finał. Chociaż musiało upłynąć tyle lat to jednak kobieta musi przyznać, że policjanci nigdy nie odpuszczają. Za przestępstwa, których się dopuściła grozi jej nawet 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / kp)

Powrót na górę strony