Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląscy policjanci zlikwidowali wytwórnię metamfetaminy i zabezpieczyli niemal 5,5 kg nielegalnych substancji

Policjanci kryminalni ze Złotoryi zatrzymali mężczyznę podejrzanego o nielegalną produkcję narkotyków i posiadanie znacznych ilości zabronionych substancji. W zlikwidowanym „laboratorium” funkcjonariusze zabezpieczyli niemal 5,5 kilograma metamfetaminy, marihuany i tabletek, które w składzie zawierały substancję zabronioną ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, oraz liczny sprzęt do wytwarzania środków psychotropowych. Podejrzany w tej sprawie 36-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. O jego dalszym losie będzie decydował sąd.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ustalili miejsce, w którym miały być produkowane narkotyki. Z informacji uzyskanych przez mundurowych wynikało, że nielegalne „laboratorium” znajduje się w Złotoryi, na terenie jednej z prywatnych posesji.

W trakcie przeszukania wytypowanego budynku gospodarczego policjanci potwierdzili swoje przypuszczenia. Na miejscu zatrzymali 36-letniego mieszkańca Złotoryi podejrzanego o produkcję narkotyków i zabezpieczyli znaczne ilości metamfetaminy, marihuany i tabletek zawierających substancję zabronioną ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii.

Łącznie zabezpieczono prawie 5,5 kilograma nielegalnych substancji, produkty do wytwarzania kolejnych partii narkotyków, wyposażenie „laboratorium” oraz pieniądze w różnych walutach w kwocie niemal 30 tysięcy złotych.

Zatrzymany mężczyzna prosto z „laboratorium” został doprowadzony do policyjnego aresztu, a następnie do prokuratury. Tam usłyszał zarzut wytwarzania znacznych ilości środków psychotropowych i posiadania znacznych ilości substancji odurzających. Sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratury, stosując wobec 36-latka trzymiesięczny areszt. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat więzienia.

(KWP we Wrocławiu / kp)

  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone banknoty polskie o nominale 500 złotych
  • zabezpieczone banknoty o nominałach 50 i 100 euro

Film 411-138334.mp4

Pobierz plik 411-138334.mp4 (format mp4 - rozmiar 44.73 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony