Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani odpowiedzą za kradzieże katalizatorów

Data publikacji 06.06.2022

Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże katalizatorów z zaparkowanych na terenie Zamościa samochodów. Wartość strat pokrzywdzeni oszacowali na łączną kwotę 30 tysięcy złotych. Zatrzymanym w wieku 20 i 27 lat śledczy przedstawili zarzuty kradzieży 16 katalizatorów. Podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.

Kryminalni z zamojskiej komendy Policji pracowali nad sprawami kradzieży katalizatorów. Z przyjętych przez mundurowych zawiadomień o przestępstwach wynikało, że sprawcy pod koniec minionego miesiąca oraz na początku bieżącego ukradli łącznie 16 katalizatorów z zaparkowanych na terenie Zamościa samochodów. Stróże prawa ustalili, że sprawcy typowali interesujące ich auta, a następnie wycinali z nich katalizatory. Wartość poniesionych strat pokrzywdzeni oszacowali na łączną kwotę 30 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze ustalili, że związek z tymi przestępstwami mają przebywający na terenie powiatu dwaj obywatele Rumunii. Jednego z nich kryminalni zatrzymali w nocy z czwartku na piątek na jednej z zamojskich ulic. 20-latek miał przy sobie podróżną torbę, w której znajdowały się dwa skradzione katalizatory oraz samochodowy podnośnik. Kilkanaście godzin później, w piątkowy wieczór w ręce kryminalnych wpadł drugi z podejrzanych - 27-latek. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

20 i 27-latek zostali przesłuchani, śledczy przedstawili im zarzuty kradzieży 16 katalizatorów, których dopuścili się wspólnie i w porozumieniu. Podczas sobotniego posiedzenia Sąd Rejonowy w Zamościu zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanych środka zapobiegawczego. Obaj zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Policjanci odzyskali część skradzionych katalizatorów.

Za kradzież cudzej rzeczy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony