Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

41-letni mężczyzna odpowie za zabójstwo

Data publikacji 08.06.2022

Policjanci z rawskiej komendy pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności zgonu kobiety, do którego doszło w jednym z domów na terenie gminy Cielądz . Do tej sprawy funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn. Jeden z nich, 41-latek usłyszał zarzut zabójstwa zagrożony karą dożywotniego pozbawienia wolności. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

W nocy z 4 na 5 czerwca 2022 roku około godziny 1.00 dyżurny rawskiej Policji otrzymał informację o tym, że w jednym z domów na terenie gminy Cielądz znaleziono leżącą na podłodze zakrwawioną kobietę, która nie dawała oznak życia. Natychmiast na miejsce zdarzenia wysłano policyjne patrole. Wezwany lekarz stwierdził zgon kobiety, na której ciele ujawniono obrażenia ciała zadane ostrym narzędziem. W mieszkaniu znajdował się zgłaszający 41-latek oraz śpiący w innym pomieszczeniu 37-letni mężczyzna. Tej krytycznej nocy, obaj spożywali alkohol wraz z pokrzywdzoną. 41-latek miał 3,8 promila alkoholu w organizmie, natomiast 37-latek blisko 2 promile. Mężczyźni zostali zatrzymani i następne godziny spędzili w policyjnym areszcie. Przez wiele godzin prowadzono czynności procesowe, które były nadzorowane przez prokuratora. Nad wyjaśnieniem okoliczności śmierci kobiety pracowali rawscy policjanci z wydziału kryminalnego, którzy prowadzili przesłuchania oraz oględziny i zabezpieczali ślady pozwalające na ustalenie jego przebiegu.

Zatrzymanemu 41-latkowi śledczy przedstawili zarzut zabójstwa 62-letniej kobiety. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. 41-letniemu mieszkańcowi powiatu rawskiego grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w  Lodzi / kp)

  • policjanci nieumundurowani trzymający zatrzymanego mężczyznę, na rękach mają opaski z napisem policja
  • policjant trzymający zatrzymanego przy radiowozie
  • rękaw policjanta z opaską policja i palce na urządzeniu służącym do pobierania odcisków
Powrót na górę strony