Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci grupy SPEED zatrzymali kierowców jadących autostradą ponad 220 km/h

Data publikacji 08.06.2022

Zapędy piratów drogowych hamują m.in. policjanci z grupy SPEED, którzy czuwają choćby nad tym, aby kierujący przestrzegali dozwolonych prędkości i nie wyprzedzali w miejscach niedozwolonych. W swojej codziennej służbie zwracają również uwagę na inne wykroczenia w ruchu drogowym. Wobec kierujących łamiących przepisy drogowe, policjanci nie mają taryfy ulgowej.

Różnie tłumaczą się kierowcy, którzy zatrzymywani są przez patrole ruchu drogowego. Najczęściej funkcjonariusze słyszą, że przyczyną zbyt szybkiej jazdy jest pośpiech, nerwy, pilna sprawa do załatwienia i mnóstwo kilometrów do celu. Pomimo wysokich kar za przekraczanie prędkości, policjanci z grupy SPEED wciąż zatrzymują kierujących pędzących na "złamanie karku". 

Niechlubnym rekordzistą kontroli prowadzonych w miniony weekend okazał się 44-letni mieszkaniec powiatu bydgoskiego, zatrzymany na autostradzie A1 w miejscowości Nowe Marzy. Mężczyzna, kierując samochodem m-ki BMW pędził 228 km/h.

Kolejny z zatrzymanych to 24-latek z Olsztyna. Kierowca chevroleta jechał z prędkością 225 km/h na A1 w Warlubiu.

Obaj mężczyźni zostali ukarani mandatami w kwocie 2,5 tysiąca złotych każdy oraz 10 punktami.

Patrole specjalnej grupy SPEED możemy spotkać nie tylko na drogach ekspresowych czy autostradach, ale również na terenie miast, gdzie funkcjonariusze patrolują ulice, czuwając nad bezpieczeństwem w ruchu. Policjanci po raz kolejny proszą kierowców o rozwagę. Niestety, jak widać, te apele nie trafiają do wszystkich, co dla wielu osób kończy się znacznym uszczupleniem domowego budżetu. 

 

Film Predkos___Nowe_Marzy.mp4

Pobierz plik Predkos___Nowe_Marzy.mp4 (format mp4 - rozmiar 1.01 MB)

Powrót na górę strony